banner614

MESAJ YAZIDA KALDI!

banner619

Trafikte can güvenliğini hiçe sayarak yapılan yolculuklardan dolayı meydana gelen üzücü kazalardan ders almıyoruz. Kameralara bu kez resmi bir kuruma ait seyir halindeki bir kamyonette yazan mesaj ve aynı araçtaki işçilerin yaptıklarının görüntüsü yansıdı. Habere konu olan ise mesaj ile işçilerin yaptıkları oldu.

banner846
Asayiş 20.08.2015, 19:11
4191
MESAJ YAZIDA KALDI!
banner844
Trafikte yeterli sorumluluğa sahip olunmaması felaketlere davetiye çıkarıyor. Bunlardan biri bugün akşam saatlerinde yaşandı. Üstelik canlarını tehlikeye atarak yolculuğu yapan kişilerin bu kez resmi kurum çalışanları olması ve yolculuk yaptıkları kamyonetteki sosyal içerikli mesajın yer aldığı tabela göze çarptı.

D-100 Karayolunda seyir halindeki Karayolları Genel Müdürlüğüne ait bir kamyonette işçilerin yaptıkları ve tabelada yazan ‘Kaza kaderin değil, ihmalin eseri’ sözü yapılan eylem ile mesajın ne denli çeliştiğini gözler önüne serdi. Yaklaşık 70 kilometre hızla giderken üç işçinin kamyonetin dorsesinde yaptığı tehlike dolu yolculuk kameralara yansıdı. D-100 karayolu Öztürkler kavşağından Ankara istikametine ilerleyen kamyonetin dorsesindeki üç işçiden ikisi zaman zaman korkuluk kenarlarına oturarak yolculuk yaptı. İşçiler uzun süre bu şekilde ilerlerken görüntülendiklerini fark ettiklerinde kendilerini gizlemekten alıkoyamadı. Can güvenliğini hiçe sayarak yolculuk yapan işçilerin bulunduğu kamyonet belli bir süre sonra gözden kayboldu.

Haber:Y.SEVER
Yorumlar (7)
eeeee 6 yıl önce
imam boyle olursa cematın sc normall arkadas yasa var kanun var goz var nizam var adlet var ama neden yugulayan yokkkk en bastA kurumların cezaları ve yaptırımları agır olmayınca olur boyle boş yaslar vekillerin boş mesaileri...
muhtar 6 yıl önce
Geçen gün Düzce Belediyesi işçilerinin de aynı şekilde taşındığını gördüm. Kamu kurumları zıvanadan çıktı. Tabelaya gelince : Ustanın dediğini de, yaptığını yapma :)
Vatandaş 6 yıl önce
önüne gelene ihale veriyorlar,bu sorumsuzluk ihale fesih sebebidir...
Doğru Söyleyeni. 6 yıl önce
Doğrusu Rumuzlu Arkadaş...
İfadenizin çıkış noktası veya hangi Mezhep veya İmamı...Veya Kuranı Kerim kaynağı
Ülkemizde İmam Ebu Hanife''nin içtihatlarına göre hata veya sorumsuzluk ile vakaya sebep olmak Kader değildir ve cezai yaptırımı vardır...
Doğrusu 6 yıl önce
Kader herşeyin ötesindedir fakat kişiyi de sorumluluktan kurtarmaz. Kişinin ihmal nedeniyle kaza yapması da kaderidir ama ihmali olduğu, tedbirli davranmadığı için mesuldur. Kavramları birbirine karıştırmayalım.
Doğru Söyleyeni. 6 yıl önce
Aman dikkat o yazı Ülkemizde o kadar çok tartışılır ki yazanı asanı ilk önce dinsizlikle suçlarlar ve sonra ölüm fetvası verirler.
Batuhan 6 yıl önce
Welcome to Türkiye :) (!)
25°
açık