banner851

banner614

Söndürme Çalışmaları Yaklaşık 15 Saat Sürdü

banner619

Dün öğleden sonra çıkan ve gece boyu söndürme çalışmalarının yapıldığı Boğaziçi Kurtsuyu mevkiindeki orman yangını sabah saatlerinde tamamen söndürüldü.

banner846
Asayiş 30.11.2010, 09:07
189
Söndürme Çalışmaları Yaklaşık 15 Saat Sürdü
banner844

Dün öğle saatlerinde Kurtusuyu Köyü Mevkiinde çıkan orman yangını bu sabah saatlerinde söndürüldü. Çok sayıda itfaiye ver orman işletme ekibinin müdahale ettiği yangına köylü vatandaşlarda destek verdi. Dün akşam saatlerinde büyüyerek geniş bir alana yayılan yangına karanlık olduğu için hava desteği istenemedi. Lodosun da etkisiyle devamlı büyüyen yangın, yaklaşık 15 saatlik bir çalışma sonucu tamamen söndürüldü.

Bolu Orman Bölge Müdürü Sırrı Köstereli, yaptığı açıklamada, Boğaziçi beldesine bağlı Kurtusuyu mevkisinde, Çilimli ilçesinin Kırkharman mevkisinde, Akçakoca'nın Dadalı mevkisinde ve Beyköy beldesine bağlı Uğur köyü mevkisinde çıkan yangınlara ekiplerin kısa sürede müdahale ettiğini bildirdi. Yangınlarda daha çok orman içerisindeki örtünün yandığını belirten Köstereli, ''Yangınlar kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına başlandı. Dadalı mevkisinde ve Uğur köyü mevkisinde çıkan yangınlar büyümeden kısa süre içerisinde müdahale edilerek söndürüldü'' dedi.
Köstereli, yangınlarda toplam 48 hektar ormanlık alanın zarar gördüğünü sözlerine ekledi.

Haber; Ş. ÇAKIR

Yorumlar (0)