banner851

banner614

ALEVLERE TESLİM OLDU

banner619

Akçakoca merkeze bağlı Osmaniye Mahallesi'nde meydana gelen yangın sonucunda bir daire kullanılamaz hale gelirken, yangından etkilenen hane halkı ambulanslarla hastaneye kaldırıldı. Biri çocuk 5 kişinin kaldığı dairede sabah saatlerinde çıkan yangını fark eden babaannenin çığlıkları hayat kurtardı.

banner846
Asayiş 30.04.2017, 12:49 30.04.2017, 17:20
2309
banner844

Akçakoca merkeze bağlı Osmaniye Mahallesi'nden dumanlar yükseldi. Yangın, sabah saat 09.30 sularında 4 katlı apartmanın giriş katında meydana geldi. Televizyondan kaynaklı meydana geldiği ileri sürülen yangın, dairede kiracı olarak oturan Gökhan D.'nin annesi Maynur D. tarafından fark edildi. Kaldıkları dairenin bir odasında başlayan yangını gören Maynur D., hemen diğer aile fertlerine dışarı çıkmalarıı için bağırdı. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen Akçakoca Belediyesi itfaiye ekipleri hızla yangına müdahale etti. Kısa sürede kontrol altına alınan yangın sonucunda evde büyük çapta maddi hasar oluşurkeni eşyalar da kullanılamaz hale geldi.  

Yangını ilk fark eden babaanne Maynur D., olayın şokunu bir süre atlatamazken, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yangının patlayan televizyon sonrası başladığını söyledi. Evde toplam 5 kişinin yaşadığını ifade eden Maynur D., yangın başlar başlamaz bağırdığını ve torununu kucağına alarak kendini dışarıya attığını söyledi. Daha sonra tüm ev halkının yangın fazla büyümeden evden dışarı çıktıklarını söyleyen babaanne Maynur D., evin birden alev aldığını ve kısa sürede tamamen yandığını sözlerine ekledi.

Öte yandan yangına müdahale eden bazı itfaiye erleri evde küçük çocuk bulunması ihtimaline karşı gaz maskeleriyle her tarafı didik didik aradı.


 

Yorumlar (0)