banner851

banner614

BASINA ŞİDDET DURMUYOR!

banner619

Anadolu otoyolu Gümüşova mevkiinde meydana gelen tek taraflı kazayı görüntülemek için bölgeye giden Öncü Haber ekibi önce kaza yapan sürücünün sözlü ve fiziksel şiddetine maruz kaldı ardından olayı sakinleştirmesi beklenen jandarmanın sebepsiz müdahalesiyle karşı karşıya kaldı.

banner846
Asayiş 17.07.2019, 22:28 18.07.2019, 18:38
10698
banner844

Kaza, saat 19:30 sıralarında Anadolu Otoyolu Gümüşova mevkii, İstanbul istikametinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Hasan M. idaresindeki yabancı plakalı otomobil, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıktı. Önce bariyerlere çarpan araç ardından savrulup yolun ortasında durabildi. Sürücünün burnu bile kanamadan atlattığı kazada, otomobildeki 4 yolcu yaralandı. Kazanın bilgisini alarak dakikalar içerisinde bölgeye ulaşan Öncü Haber Merkezi çalışanlarından Talha Akarsu ve Tugay Bektaş, kameranın kayıt düğmesine basar basmaz beklenmedik bir saldırı ile karşılaştı.Aracının görüntülendiğini fark eden kaza yapan araç sürücüsü Hasan M. hızla kameramanımızın yanına gelerek, "Neden çekiyorsunuz? Çekemezsiniz, indirin o kamerayı!" diyerek engel olmaya çalıştı. Haber ekibimiz ise sadece görevlerini yaptıklarını anlatmaya çalıştı. Ancak çok öfkeli olan sürücü ekibimize, sözlü ve fiziksel saldırıda bulundu. Kameraman ve muhabirimizin Öncü TV’ye ait sosyal medya hesabından, olay yerine yaklaşırken başlattıkları canlı yayına da yansıyan görüntülerde, kaza yapan araç sürücüsü Hasan M., olayı görüntülemek isteyen ekibimize önce sözlü saldırıda bulundu. Hasan M. sözlü saldırılarının ardından, görevini yapmak isteyen ekibimize fiziksel saldırıda da bulunarak, çalışanımızın elinden kayıtta bulunan kameranın düşerek zarar görmesine sebep oldu. Kaza ihbarıyla olay yerinde gelen jandarma ekipleri ise sürücünün saldırgan hareketlerine rağmen ortamı sakinleştirmediği gibi ekibimize gergin tavırlar sergiledi.Tüm bu olumsuzluklar ekibimizin haber yapmasına engel olamadı. Diğer taraftan kazanın ardından olay yerine gönderilen 112 acil servis ekipleri tarafından ilk müdahaleleri yapılan yaralılar ambulanslarla çeşitli hastanelere kaldırıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldı.

Yorumlar (21)
M.C 2 yıl önce
Burda Avrupa da kazalardan resim cekip Klip cekip insanlardan habersiz yapmak Yasak. Bunu uzaktan cek haber yap anlarım. Ama öyle insanların mağduriyetiyle haber mi olur. İşte gazetecilik anlayışı ne kadar basit. İşin yoksa git insanlara faydan olsun
Merkez Kırk Bir Kırk Beş 2 yıl önce
bunları haber yapacağınıza bırakın yalnız kalsınlar insan mı bunlar medyaya sataşıyorlar yazıklar olsun hiçbir basın mensubundan zarar gelmez orda telefonun çalışmaz yine gider ondan alır kullanırsın nankör bunlar bırakın böylelerini haber yapmayın değmez insan değiller baksana sıfatına dereye düşmüş sucukluk beygir gibi öyyyyle gidiyo çaydan ağaya doğru :)))
bşkn 2 yıl önce
Bize karşı çok büyük filimler senoryolar dönüyor biz sabır sabır diyoruz öncü ailesine ve çalışanlarına üstün gayret ve metanetlerinden dolayı şükranlarımı iletirim.bir söz;BİZLER VAR OLDUKÇA SİZLER KAHROLACAKSİNİZ...
murat 2 yıl önce
çekme kardeşim sende
metin Köseer 2 yıl önce
basın görevini yapıyor. Herkes kendi işini yapacak. Kimse kendi işinden başka bir işe karışamaz. Kazazedeleri anlıyorum ama büyütülecek bir olay değil. Basın özgürlüğü kısıtlanamaz. Arkadaşlarımın cesur tavırları bizlere daha çok güç veriyor. Astsubay üniforması olan arkadaş göreve yeni başlamış gibi görünüyor. Daha acemi diyelim, yıllar sonra basının ne olduğunu anlar.
Bay E 2 yıl önce
yok öyle bir şey.ne demek basın özgürlüğü.insanların canı yanmış oraya gelmişler haber yapıyorlar.
Resul İnan 2 yıl önce
'' basına şiddet '' ?? kazanın stresi ve üzüntüsü içerisinde bir insan var karşınızda, nazikçe yaklaşıp geçmiş olsun dersin, kendini tanıtıp izin isteyip görüntünü alıp gidersin.
Serdar gürler 2 yıl önce
Avrupada tuvalet temizlersiniz buradada artistlik yaparsınız sizin gibilere öküz arabası bile çok köyünde kalsaydın bulurdun euroları önce medeniyet öğrenin alman polisinin önünde diz çöküyorsunuz buradada kendinizi adam yerine koyuyorsunuz mallar .
M.C 2 yıl önce
Çalışmak ayıp değil ne temizlerse temizlesin sana ne. Yaşadığı mağduriyeti herkesle paylaşması gerekmez. O muabirler de saygısız ve ukala. Ben olsaydim ona uzaklaştırmayı gösterirdim. Aptal şey.
Aa 2 yıl önce
Kaza olmuş orada. Kazazedelerden, "Öncü RTV gelmiş, hadi demeç verelim" demelerini mi bekliyorsunuz? Habercilik de bugün ifşaya döndü. Bana göre kaza haberlerinin çoğu ifşa edici ve küçük düşürücü.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın