banner851

banner614

BAŞKA CANLAR GİTMESİN

Düzce'de 100 metre ilerideki üst geçiti kullanmak yerine yoldan geçmeyi seçen daha 18 yaşındaki bir gencin kaza kurbanı olması, gözleri yine bu önemli soruna çevirdi. Güvenli olan üst geçitler yerine tehlikeli yolu tercih eden onlarca yayanın yaşamını yitirdiği D-100 ve D-655 karayollarında orta refüjlere çekilen tel örgüler de geçişleri durduramıyor. Kimisinde asansör olmasına rağmen sırf üst geçitten geçmek zor geldiği için telleri keserek yol açanlar, adeta canlarını hiçe sayıyor.

banner619
Asayiş 12.07.2018, 12:24 12.07.2018, 18:23
18669

Hayatının baharında kazaya kurban gitti
Bu sabah Düzce çok acı bir haberle güne başladı. Daha 18 yaşında, hayatının baharında olan bir genç, D-100 Karayolu'nda karşıdan karşıya geçmek isterken bir kargo aracının çarpması sonucu feci şekilde can verdi.

100 metre ileride üst geçit vardı
Üstelik kazanın yaşandığı noktanın sadece 100 metre ilerisinde üst geçit vardı. Ancak kestirme yoldan geçmek için canını hiçe sayan bazı duyarsız vatandaşların orta refüje çekilen tellerde açtığı delik bir gencin daha bu yanlış yolu seçmesine neden oldu.

Üst geçit kullanmama alışkanlığı var!
Düzce'de sık sık yaşanan yaya kazalarının en önemli faktörü olan üst geçit kullanmama alışkanlığının önüne geçmek için karayolları ekipleri tarafından D-100 ve D-655 karayollarına bir kaç yıl önce tel örgüler çekildi.

Tel örgüler de çare olmuyor
Güvenli geçiş yolu olan üst geçitleri kullanmamakta direten vatandaşların kaza kurbanı olmaması için çekilen tel örgülerin de çare olmadığı bir süre sonra her yerlerinde açılan deliklerle anlaşıldı. Buna rağmen kesilen teller yenilenmeye devam etti.

Asansör de yapıldı ama...
Hatta yaşlı ve çocuklu aileler düşünülerek üst geçitlerden bazılarına asansör sistemi kurularak halk üst geçit alışkanlığı kazanmaya teşvik edilmeye çalışıldı. Ancak bunlar da bu hayati sorunun önüne geçemedi. Üst geçite yürümek yerine kestirme düşüncesiyle yoldan geçmesi seçenler, telleri kesmeye devam etti.

Çocuk ve gençlere de kötü örnek olundu
Bu hareket sadece kendilerini değil, onlardan örnek alan çocuk ve gençlerin hayatını da tehlikeye attı. Kesilmiş tellerden geçerek karşıya geçmek isteyen bir genç daha yaşamdan koptu.

Başka canlar gitmesin...
Uyarılar, teller, asansör... Bunların hepsi Düzceli canını tehlikeye atmasın diye yapıldı... Ama ölüm tehlikesi olan yoldan karşıya geçmek yüzünden bir can daha gitti. Artık Düzce'de yaşayan vatandaşların üst geçit kullanma alışkanlığını kazanması gerektiği çağrısı yapan yetkililer de başka canlar gitmemesi için tel örgülerin kesilmesine son verilmesi çağrısı yaptı.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (25)
Rıdvan taşdelen 3 yıl önce
O alanda yolcu indirme bindirmede yapılıyor bunu herkez biliyor neden ceza yazılmıyor servis araçları köprü altından yolcu alıyor bunları polis görüyor ve önlem alınmıyor.
kamu davası 3 yıl önce
aile evladının kaybına mı üzülsün yoksa açılacak kamu davasına mı ? Allah rahmet eylesin, kargo şoförü ceza almayacak ama vicdanen rahat da olamaz o adamcağız ama inşAllah olumsuz bir sonuç çıkmaz
K ov 3 yıl önce
Duba montajı lazım. Yine eski terminal(çobandaki) dört yolundaki zemine bekleme yasak çizgileri konulmalı. Çobandaki kırmızı ışığa takılanlar eski terminal yoluna girmek isteyenleri engelliyor. Sancaklardaki yeni 4 yol da son derece tehlike
Karaosmanov 3 yıl önce
Bütün araçlar şerit ihlali yaparak şaguş köprüsünü kullanıyor.(aydınpınar caddesine giriyor) virajı dıştan alma gibi bir kavram yok. Yine valiliğe döneceklerde sağ şeritte değil sola döneceği için sol şeritte bekliyor. Acilen duba montajı
Karaosmanov 3 yıl önce
Düzce de yoldan yürümek, kafasına göre her yerde yolun karşısına geçmek gelenek haline gelmiş halde. Başka yerlerde göremezsiniz bunları. Yine en basitinden şaguş köprüsüne bakın
Karaosmanov 3 yıl önce
Düzce de gerek yayalar olsun gerek şöförler olsun trafik bilgi ve bilinci sıfır. İstanbul, izmir gibi şehirlere yollasak düzcelileri 3-4 aylığına hepsi kazaya karışır
Fakir 3 yıl önce
Her gün kullanın bakalım üst geçidi kaç gün dayanabileceksiniz. kırk basamak var. Şimdi çıktın diyelim bunun yaşlılığı da var. Asansör derseniz her zaman çalışmıyor.
Düzce 81 3 yıl önce
Kardeşim ben her gün kaynaşlıya gidip geliyorum EDS açılmadı diye o kadar hızlı gidiyorki bazı ruhsal hastalar anlatamam yeter açın EDSyi paşa paşa ödesin cezayı 70 le gitse kaza yaparmıydı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın