banner851

banner614

‘BEN YANDIM, BAŞKALARI YANMASIN…’

Dolandırıcılıkta çığır açan dolandırıcılar, kullandıkları yöntemlerle adeta ’pes’ dedirtiyor. Düzce’de bir vatandaş, Instagram’da ‘Paranızı ikiye katlayacağız’ diyen dolandırıcıların ağına düştü. Bugüne kadar 80 bin TL’sini kaptıran vatandaş, dolandırıldığını anlayınca, soluğu savcılıkta aldı. Savcılığa suç duyurusunda bulunan vatandaş, dolandırıcıların bir an önce yakalanmasını istiyor.

banner619
Asayiş 03.09.2021, 16:56 03.09.2021, 18:16
5456

Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan dolandırıcılık olaylarında, pandemi döneminde yoğun bir artış olduğu gözleniyor. Kullandıkları farklı yöntemlerle insanları tuzağa çekerek dolandıran dolandırıcılar, bu kez Düzceli bir vatandaşı ağlarına düşürdü.

Bir arkadaşının çalınan Instagram hesabında, bin 500 TL’sinin ikiye katlandığı yönünde bir paylaşım gören Gölyakalı V.H., yine kendisine ait Instagram hesabı üzerinden arkadaşı sandığı dolandırıcı ile konuşmaya başladı.

Arkadaşı sandığı dolandırıcının söz konusu paylaşımındaki finans kuruluşunun çok sağlam olduğunu söylesi üzerine V.H, ilk olarak kendisine gönderilen hesaba, bin 500 TL para yatırdı. Aradan birkaç gün geçmesi üzerine, kendisini finans kuruluşu temsilcisi olarak tanıtan dolandırıcı ile telefonda konuşan V.H’ye dolandırıcı parasının 80 bin TL olduğunu, bu parayı da çekebilmek için 15 bin 160 TL’ye sigorta yaptırması gerektiğini söyledi.

Bugüne kadar dolandırıcılara 80 bin TL kaptıran V.H, başından geçenleri şu şekilde anlattı:

Bir dolandırıcılık olayı ile mağdur duruma düştüm. Olay şöyle ki; bir ahbabım instagram hesabından bir paylaşım yapılmış. 1500 TL ile 50 TL para kazandım falanca kişinin, finans danışmanlığı ile bende hesabım çalındığını bilmediğimden bu paylaşıma bakmaya gerek duydum. Sosyal medya üzerinden konuşmaya başladık ve 1500 TL’yi gönderdim. Sonrasında da parça parça toplamda 80 bin TL kadar para verdim. Sonradan arkadaşımın hesabın çalındığını ve benim aslında hep dolandırıcılar ile konuştuğumu anladım. Savcılığa suç duyuruda bulundum, konuyu ele alıp haber yaparsanız en azından başka insanların canı yanmaz. Bugün yine bir arkadaşımın daha hesabı çalındı. Aynı paylaşımlar yapılıyor şimdiden teşekkür ederim” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

banner844
Yorumlar (5)
vatandaş 3 hafta önce
aç gözlü olursan 80 değil 800 bin tl gider akıl var mantık var onca millet çıkıp televizyona nasıl dolandırıldığını anlatıyor eee sonuç ben dolandırıldım ben parayı yiyemiyorum alın siz yiyin son pişmanlık fayda etmez şimdi paran gitmiş çıkıp ağlasan ne ağlamasan ne ...?
Ahmet hakan 3 hafta önce
Hak etmis hic adamlari suclama haketmissin sen sigorta yaptircakmis bedavaya cokucenya ama cokduler dimi uzuldukmu yooo kolay para ama senin icin degil adamlar icin kolay olmus ulkenin yoncasida samanida bitmez
# 3 hafta önce
Paran varki kaptirmisin
MOTORCU 3 hafta önce
KISA YOLDAN ALINTERİ OLMADAN PARA KAZANMAYA KALKARSAN BÖYLE OLUR
gülmeyeceğim. 3 hafta önce
bedava peynir, sadece fare kapanında olur. bunu öğrenene kadar daha çok bu şekilde haberler duyarız..