banner851

banner614

BİR KİŞİ GÖÇÜK ALTINDAN ÇIKARILDI

banner619

Yığılca yolu Hecinler mevkiinde yapımı süren Geri Dönüşüm Tesisi alanında göçük meydana geldi. 1 kişinin toprak altında kalarak yaralandığı göçük nedeniyle bölgeye çok sayıda jandarma, arama kurtarma ve sağlık ekibi sevk edildi.

banner846
Asayiş 23.03.2020, 16:04 23.03.2020, 17:41
6803
banner844

Düzce Belediyesi’nin daha önce katı atık depolama tesisi olarak kullandığı Yığılca yolu Hecinler mevkiindeki alanda sil baştan fabrika kurulması için süren çalışmalar sırasında göçük meydana geldi. Bu sırada alanda çalışan işçilerden biri göçük altında kaldı.

 Bölgeye Çok sayıda jandarma, Arama Kurtarma, itfaiye ve sağlık ekibi gönderildi. Ekiplerin çalışması sonucu toprak altında çıkarılan bir işçi, 112 acil servis ekiplerinin ilk müdahalesi sonrası ambulansla Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne kaldırıldı. Ekipler toprak altında kalan başka işçiler olabilme ihtimaline karşı alanda arama çalışması yaptı.

Bölge sakinlerinin iddialarına göre,  göçük inşaat sahasında yürütülençalışmalarda patlşatılan dinamitten dolayı meydana geldi.

Göçük altından çıkartılan  ve hastanede tedavi altına alınan işçinin ise hafif şekilde yaralandığı öğrenildi.

Yorumlar (1)
İbrahim Ertürk 1 yıl önce
Yüzlerce defa söylendi orası su havzası ve heyelan bölgesi diye ama hala cahilce bir cüretten kaynaklanan bir ısrarla ille oraya çöp dökeceğiz diyorsunuz. Bugün işçi göçük altında kaldı yarın zürriyetinize sövecekler öldüyseniz mezarınıza tükürecekler! Cahil. misiniz siz? Dünyanın neresinde su havzasına çöp fabrikası kuruluyor? Aklınız mı yok sizin? Kaldı ki orası sürekli heyelan olan bir yer