banner851

banner955

BU KEZ HIRSIZLIĞIN ADRESİ: AKÇAKOCA

Düzce’de tarihi temsilen yerleştirilen heykellere yönelik hırsızlık girişimlerine bir yenisi eklendi. Bu kez Akçakoca'da Ceneviz Kalesi'ndeki asker heykelinin kaybolan baltası aranıyor.

Asayiş 31.08.2022, 14:01 31.08.2022, 18:25
940
banner1032

Düzce kent merkezinde bulunan 15 Temmuz Şehitleri Parkı'ndaki Selçuklu dönemini temsil eden 3 asker heykelinin birinin elindeki mızrak geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalınmıştı. İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından kısa sürede bulunan mızrağı çalan ve heykelleri tahrip eden şahısların bulunması için geniş çaplı araştırma başlatılmıştı.

Benzer bir olay bu kez Akçakoca’da yaşandı.

Düzce'nin Akçakoca ilçesinde temsili olarak tarihi kaleyi koruyan Cenevizli askerin heykelinin elindeki baltanın kaybolması üzerine çalışma başlatıldı.

UNESCO tarafından 2013'te Geçici Dünya Mirası Listesi'ne alınan Ceneviz Kalesi'nin girişindeki asker heykelinin elindeki baltanın olmadığını fark edenler, durumu belediyeye bildirdi.

Bölgede inceleme yapan belediye ekipleri, kaybolan baltanın bulunması için polisten destek istedi.

Polis baltanın çalınmış olabileceği ihtimali üzerine çalışma başlattı.

banner844
Yorumlar (3)
cehalet 1 ay önce
heykel haramdır günahtır. Kimse bilmiyor mu bu işleri? Kime ne faydası var bu heykellerin?
İzinsiz kimse bir şey top 1 ay önce
Bunu yapanlar Allah inancı olmayan imansizlardan başkası olamaz, kağıt ve hurda toplayıcıları başara olmak üzere belli bir kendince iş kesimi olanlar var bunları belli bir gözetim altında tutmak şart
Tc. 1 ay önce
Akepe belwsiyeciligi put gibi doldurdu herywre heykel heykel put put yarin baskasininda heykellwri olacak put gibi
15
kapalı