banner851

banner614

BU ÖLÜMÜN HESABINI SAVCILIĞA VERECEKLER

banner619

Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesinde böbrek taşı ameliyatı olan bir hasta, geçirdiği operasyonun ardından yaşamını yitirdi. Hastanın ailesi ‘Hastamız yanlış ilaç verildiği için yaşamını yitirdi’ iddiasında bulunurken, Üniversite ve Hastanenin başhekimliği, ‘Olay yargıda, otopsi işlemleri yapılmadan herhangi bir cevap vermemiz doğru olmaz” diyerek, suskunluğunu korudu. Yaşanan bu olay ile ilgili ise savcılığın incelemesi devam ediyor.

banner846
Asayiş 17.07.2021, 23:33 18.07.2021, 16:04
9401
banner844

Bir süre önce böbrek taşı ameliyatı olmak için Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesine başvuran İsa Dağ isimli bir hasta, Üroloji servisindeki tedavisinin ardından geçirdiği operasyondan saatler sonra, hayatını kaybetti.

İsmail Dağ’ın ailesinin iddiasına göre ise, başka bir hasta için hazırlanan ilaç görevli sağlık personeli tarafından yanlışlıkla kendi hastalarına verildi. Dağ’ın ölümü ile ilgili hastane yönetimini sorumlu tutan ailesi, soluğu savcılıkta aldı. Savcılık ise, ameliyat sonrası hayatını kaybeden Dağ'ın ölümünün belirlenmesi için, otopsi kararı verdi.

Öncü Haber’in ulaştığı Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yönetimi ve Düzce Üniversitesi Yönetimi, “Olay yargıda. Her şey otopsi işlemlerinin ardından belirlenecek. Şu süreçte açıklama yapmamız doğru olmaz diyerek” cevap vermekten kaçındı. 

Yine Öncü Haber Muhabirinin ameliyat öncesi ve sonrası hastanın epikriz raporlarını istemesi üzerine hastane yönetimi adli sürece işaret ederek, bu raporun açıklanmasının mümkün olmayacağını belirtti. Hastanın ise kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Morgundaki otopsi işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Öte yandan Düzce Üniversitesi yönetimi tarafından konu ile ilgili yapılan açıklamada, bu aşamada yorum yapmanın doğru olmayacağı kaydedilerek, hastanın ölümü ile ilgili nihai kararın savcılık tarafından verileceği aktarıldı.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (13)
Korunalpli 4 gün önce
Düzce Ün hast. Hocalar paraya tapıyor. Amaliyatlar fiysko. Başhekim para delisi. Müdürler yalaka ordusu. Allah düzceliler acısın. Hepsi değişmeli Acilll.
İşci 6 gün önce
Bunlar ne ki daha . İşten çıkarıldık ihale de olmadığı halde hastanenin memuru çaliştırıldı. Biz işsiz kaldık. Şirkete peşgeç çekildi. Asistan yokluğu mu dedem . Artık savcılık bi harekete geçse ne var ne yok çıksa ortaya .
Salih yucedag 6 gün önce
Bunun hesabını kim berecek
bir vatandaş 7 gün önce
süreç yargıda demişler işte daha ne cevap verecekler, ne kadar boş yorumlarınızı katıyorsunuz haberlere
Yorumcu 7 gün önce
Taabikide büyük bir acı tabikide yanlışlık vardır olayın içeriğini bilemiyoruz eğer böyle bir sorumsuzluk varsa hastaneye değil oradiki görevliye ihale etmek gerek gerek cezayı yargı umarım verir ama ecel geldi se başa herşey bahane
Yusuf 7 gün önce
Hani Düzce sağlık turizminde çığır açacaktır. Bu hastaneye sağ giren zor sağ çıkıyor.
Ben şahsen Bolu ya gidiyorum. Nede olsa yarım saatlik yol.
Hakkı yenen 7 gün önce
Hasta müdürleri nasıl müdür olmuş, kimlerin torpili ile müdür olmuşlar onları da araştırın. Liyakatın olmadığı yerde kalite olmaz hak olmaz, adalet olmaz, ölümler olur, canlar canar, hak yenir. Düzce üniversitesi baştan aşağı soruşturma geçirmeli.. İdari kadro için savcılar harekete geçmeli
Vatandaş 7 gün önce
Bu hastaneye sağlam gidenin ölüsü çıkıyor mümkün olmadığı sürece gitmeyin buraya başka yere gidin benim kayınpeterimide bu hastane öldürdü amaliyata öğrencileri sokuyorlar
.. 5 gün önce
Aa üniversite/eğitim ve araştırma hastanesinde öğrenciler nasıl olur da ameliyata girer. Rezalet resmen. Böyle bir rezaleti ilk defa görüyorum. Bu hastane eğitim yeri sanki. Acilen denetlenmeli böyle bir şey bir daha olmamalı!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın