banner851

banner614

BUNLARA NE DESEK AZ GELİR!

banner619

Yöntemleriyle akıllara durgunluk veren dolandırıcılar, halkın duygularını sömürmekte sınır tanımıyor. ‘Körüm, sakatım’ yalanıyla vatandaştan para koparanından kendisini yerlere atarak sara hastası numarası yapanına kadar her türlü yalana başvuran düzenbazlar, şimdi de oyunlarına sokak hayvanlarını alet etmeye kalktı. Ancak kısa sürede Düzce Zabıtası’nın radarına giren dolandırıcılar cezadan kurtulamadı.

banner846
Asayiş 22.06.2021, 13:10 22.06.2021, 15:55
1390
banner844

Her seferinde yakalandıklarında üzerlerinde yüklü miktarda para çıkan utanmazların oyunu yine bozuldu. Telefon dolandırıcılığının yanı sıra kent genelinde kapı kapı gezerek vatandaşların dini duygularını sömürmeye kalkan şahıslara fırsat verilmiyor.

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından vatandaşların duygularını istismar ederek, haksız kazanç elde eden dolandırıcılara yönelik denetimler aralıksız sürüyor.  

Haksız kazanç elde etmek için her yolu deneyen dolandırıcıların son bulduğu yöntem ise ‘Yok artık’ dedirtti. Sokak hayvanları üzerinden insanların duygularını sömüren duyarsızlar, zabıta ekiplerinin denetimine takıldı.

Kedi – köpek maması alacaklarını söyleyerek yardım talebinde bulunan kişilerin üzerlerinde yapılan aramada 206 TL para çıktı. Zabıta Müdürlüğü Karakolu’na getirilen şahıslara Kabahatler Kanunu gereğince işlem yapılarak, elde ettiği haksız kazanç belediye encümen kararı ile kamuya geçirildi.

“DİKKATLİ OLUN” UYARISI

Zabıta Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada, vatandaşların dikkatli olması istenirken, “Vatandaşlarımızın yardımlaşma duygusunu kötüye kullanma amacı güden ve bu işi meslek haline getiren kişilerle mücadelemiz sürüyor. Farklı yöntemlerle vatandaşımızın duygularını istismar etmek isteyen bu tür şahıslara karşı, dikkatli olunması ve hareketlerinden şüphelenilen kişilerin ihbar edilmesini istiyoruz.” uyarılarına yer verildi.

Yorumlar (0)