banner851

banner955

CAN KURTARMAK İÇİN ZAMANLA YARIŞ…

Gölyaka’nın Kardüz Yaylası’nda arızalanan telefon hattını tamir ettiği sırada donma tehlikesi yaşayan işçi, UMKE ve sağlık ekipleri tarafından kurtarıldı.

Asayiş 16.03.2022, 17:17 16.03.2022, 17:45
2301

Düzce’de etkili olan soğuk ve karlı hava özellikle kentin yüksek kesimlerinde yaşamı olumsuz etkilemeye devam ediyor.

Özellikle buzlanma nedeniyle elektrik ve telefon hatlarında oluşan arızaların giderilmesi için karlı yolları aşıp onarım yapan ekipler, dondurucu soğukla mücadele ediyor.  

Son olarak Düzce'nin Gölyaka ilçesi sınırlarında bulunan Kardüz Yaylası’nda telefon vericisi tamiri için çalışma yapan işçi, dondurucu soğukta vücut ısısının düşmesi sonucu rahatsızlandı.

112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak yardım talep eden vatandaş için hemen harekete geçen kurtarma ekipleri, adeta zamanla yarıştı.

Hipotermi sebebiyle hareket edemeyen işçi için 7 kişilik UMKE ekibi ve 6 kişilik ambulans ekibi, 1 umke aracı, 1 pajero ambulans ve 2 ambulans ile bölgeye hareket etti.

Sağlık ekipleri zorlu yol koşulları sebebiyle yolun bir kısmını yaya olarak ilerleyerek vatandaşa ulaştı. Hızla fenalaştığı için bölgeye mahsur kalan işçiye müdahale eden ekipler, kurtarılan kişinin sağlığının iyi olduğunu bildirdi.

Yorumlar (1)
Yazıklar Olsun, cahillik 7 ay önce
Geçmiş olsun ama sitem etmeden de yapamayacağım, Allah akıl versin tek başına bu kışta kıyamette tek başına ne işi vardı orada en azından yanında birisi daha olması gerekirdi, 20 küsür kişi ve bir sürü araç bu iş için orada zaman harcadı, o işçiyi o iş için gönderenler daha kötü bir şey olsaydı nasıl hesap vereceklerdi, o zaman kimi suçlayacak karşı merak ediyorum, üstelik gece oraya çıkmış, akıl işimi bu.
17
kapalı