banner851

banner614

CEZA YAĞDI!

Akçakoca’da 4 Ocak’ta karaca vurdukları tespit edilen 2 avcıya, 12'şer bin lira para cezası uygulandı.

banner619
Asayiş 07.01.2017, 14:01 09.01.2017, 09:36
3079
CEZA YAĞDI!

Akçakoca’yabağlı Hemşin Köyü Ormanları'nda 1,5 yaşlarında oldukları tahmin edilen 2 karacayı vurdukları belirlenen A.K ve K.G isimli 2 avcıya, 12'şer bin lira para cezası verildi.

4 Ocak Çarşamba günü Akçakoca Hemşin Köyü kırsal alanında iki yavru karacanın vurulduğu köylülerce fark edilmişti. Jandarma ve Av Koruma ve Kontrol ekipleri 2 adet dişi karacanın ateşli silahlarla vurulup öldürüldüğünü belirleyerek, soruşturma başlatmıştı.
Jandarma ekipleri yürütülen soruşturma kapsamında görgü tanıkları ve şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda karacaları vurduğu anlaşılan iki avcı A.K ve K.G’yigözaltına alarak sorgularının ardından mahkemeye çıkardı.

A.K ve K.G isimli 2 avcıya, 12'şer bin lira para cezası verildi. Doğa Koruma ve Milli Parklar Düzce Şube Müdürlüğü yetkilileri av koruma ve kontrol çalışmalarının bölgede ve Düzce ili sınırlarında aralıksız süreceğini belirtti.

Yorumlar (12)
aaaa 5 yıl önce
doğanlı aksu köyünde her yıl yüzlerce vuruluyor
şans eseri tespit ettiniz ceza verdiniz ve bu iyi bir iş gibi bize yansıtmayın
iyi bir iş yapmak istiyorsanız çıkın araziye yakalayın bu canileri
size adres bile veriyorum
dopanlı aksu köy
slm 5 yıl önce
az bile bu ceza nasıl bir zevk bu avcılık anlamış değilim
Doğanlı 5 yıl önce
Doğanlı ve Muncurlu köylerindeki iş adamlarına bakın hepsinin evinde trofe bulursunuz her hafta katlediyorlar ama hiç kimsenin sesi çıkmıyor !! Ormancıların haberi olduğunu iddia ediyorlar ??
avcı 5 yıl önce
Bizlerde avcıyız ama hiç bir zaman kota verilmeyen yerlerde avlanmıyoruz ve kotası olmayan hayvanları da avlamıyoruz. ki karaca geyik hepsini gördük atacak mesafedeydi ama atmadık İNSAN kıyamıyor.. Cezalar caydırıcı olmalı.
Cengiz 5 yıl önce
Yahu can yakanın canı yanar bu defalarca tecrübe ettim ne zevk alıyorsunuz av yapmektan o iş eskidendi yahu hayvanların yaşam alanları kalmadı birde modern donanımlı silah tüfeklerle hayvanların canına kıyıyorsunuz çocuklarımıza resimlerden
Düzceli 5 yıl önce
Keşke birbirlerini vursalardı
HAYVAN SEVER 5 yıl önce
BEN DAHA 1 HAFTALIK YAVRU CEYLANI YAKALAYIP MILLI PARK MUDURLUGUNE TESLIM ETMISTIM.BANA SOYLEDIKLERI CEZAISE 50 BIN TL VE 5 YIL CEZA IDI BU CEZA AZ.BU ISTE BIR İŞ VAR.DERHAL DUZELTILIP DAHA AGIRCEZA OLMASI LAZIM.
Ceyhun ustabaş 5 yıl önce
Bu kadar basitmi masum savunmasız ve nesli tükenmekte olan hayvanı öldürmek , eline tüfegi alan cıkıyo dışarı kuş a tavsana karacaya ateş ediyo nasıl iştir arkadaş bu ya bu kadar basitmi hayvanları öldürmek
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın