banner851

banner955

ÇOK SAYIDA SÜRÜCÜYE REKOR CEZA

Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, tarım sezonunun gelmesi ile birlikte olası kazalarda can ve mal kaybının önüne geçmek için traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım araçları üzerinde denetimlerini sıklaştırdı. Düzce’nin çeşitli bölgelerinde eş zamanlı yapılan denetimlerde, yüzlerce traktör ve pat pat kontrol edilirken, kurallara uymayan ve eksik evrakı olan 19 araca rekor ceza kesildi.

Asayiş 22.05.2022, 13:45 22.05.2022, 14:05
2585

Düzce’de tarım sezonun gelmesi ile birlikte traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım araçları ile bahçelerine gitmek için ana yolları kullanan çiftçiler, trafikte tehlike oluşturuyor. Geçtiğimiz yıllarda Düzce’de meydana gelen traktör ve pat pat kazalarında çok sayıda vatandaş hayatını kaybederken, çok sayıda kişi ise yaralanmıştı.

Bu durumu göz önünde bulunduran Düzce İl Jandarma Komutanlığına bağlı Trafik Timleri traktör ve pat patları sıkı takibe aldı.

Jandarma Trafik Timleri tarafından D-655 Akçakoca Karayolu, Akçakoca ilçesine bağlı Karatavuk köy yolu ile Yığılca ve Avlayan Köyü yolları üzerinde yapılan denetimlerde, özellikle olası kazalarda can kaybını önlemek amacıyla kullanılan rops demirleri kontrol edildi.

Çok sayıda jandarma trafik timinin katıldığı denetimlerde, 227 traktör ve pat pat kontrol edilirken, kurallara uymayan veya eksik evrakı bulunan 19 araca 29 bin 628 TL trafik cezası uygulandı. Denetimlerde ayrıca 9 araç trafikten men edildi.

banner844
Yorumlar (2)
Adnan 7 ay önce
Çiftçi bu cezaların bedelini size seçimde misliyle ödemeyecek
Düz Deli̇ 7 ay önce
Vatandaş bahçesine nasıl gidecek ki taksi mi çağırsın
Yeni Sayımız