banner851

banner614

DÜZCE'DE 12 TAHLİYE!

FETÖ’nün tuzağıyla 11 bin 480 kişinin iradeleri dışında Bylock IP'lerine yönlendirildiğini açıklayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Türkiye’deki bütün başsavcılıklara 322 sayfalık bir liste gönderdi. Düzce'de FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı iddiasıyla tutuklu yargılanan 12 kişinin, güncellenen ByLock listesinden adının çıkartılması üzerine değerlendirme yapan Düzce 2. Ağır Mahkemesi tarafından tahliyelerine karar verildi.

banner619
Asayiş 28.12.2017, 19:02 29.12.2017, 10:15
8072

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından dün yapılan 'Bylock' açıklamasında 11.480 kişinin iradeleri dışında Bylock ile ilişkilendirildiği belirtilerek, Mor Beyin yazılımıyla ByLock'a yönlendirildiği tespit edilen ve farklı illerde tutuklu bulunan yaklaşık bin kişinin, haklarında başka hiçbir delil yoksa tahliyesinin talep edileceği açıklanmıştı. Bu doğrultuda bugün Türkiye’deki bütün başsavcılıklara 322 sayfalık bir liste gönderildi. Ankara Başsavcılığı'nca gönderilen listede, rıza ve onayları dışında ‘morbeyin’ ve diğer uygulamalar üzerinden Bylock ile temas ettirilen 11 binin üzerinde telefon numarası yer aldı. Listede Düzce'den de GSM numaraları yer aldı.

Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nden 12 tahliye kararı

Ankara Başsavcılığı, gönderdiği üst yazıda bu listelerdeki telefon numaralarının farklı şekillerde kullanıcısının bilgisi dışında Bylock sunucularına yönlendirildiğini belirterek, hakkında sadece bu sebeple işlem yapılmış kişilerin durumunun yeniden değerlendirilmesini istedi. Bu doğrultuda Düzce 2. Ağır Ceza Mahkemesi listede GSM numaraları yer alan isimlere ilişkin değerlendirmelerine başladı. Yapılan değerlendirme sonucunda Bylock'u kullandığı iddiasıyla, "silahlı terör örgütü" üyeliği suçlamasıyla tutuklu yargılanan 12 kişi için güncellenen Bylock listesinden adlarının çıkartılması üzerine Düzce 2. Ağır Mahkemesi tarafından tahliye yönünde karar verildi.

Güvenir ve Cora da listede iddiası

Diğer taraftan önce açığa alınan ardından meslekten ihraç edilen, bir süre tutuklu kaldıktan sonra yargılamasına tutuksuz devam edilen eski İl Jandarma Komutanı Bilal Güvenir ile yine bir süre tutuklu yargılanan ve daha sonra mahkemece tahliye edilen Eski KOM Şube Müdürü Serhat Cora'nın GSM numaralarının da başsavcılığa gönderilen listede bulunduğu iddia edildi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Yorumlar (20)
itibacılara 4 yıl önce
Siz nasıl devlet millet vatan vicdanı taşımaktasınız. Evlerini bile yönetemeyenler burada klavye ahkamlığını yapıyor. İnsan bazen evin bireylerinden bile şüphe duyar. Öyle olmazsa neden dedektiflik büroları açılır. Devlete güvenin.
itibar 4 yıl önce
bu ve benzeri kişilerin itibarı ancak bu kişileri haksız yere içeri atan kişilere oy verilmediğinde geri alınır. ancak bunu yapabilecek bir halk yok malesef bu ülkede.Bu yüzden bu yaşananlar ne ilk ne de son olur. üsttekiler de malı götürür
böyle olacağı belliydi... 4 yıl önce
daha ilk yargılamalarda baylok olması yetmez bunun yazışmalarını da çıkarıp dosyaya koyun da öyle ceza verin diyen yargıçlar fetöcü ilan edilidip sürüldüler.
ne oldu şimdi. o yargıçların da haklı olduğu ortaya çıktı.Kim hesap verecek ..
adam 4 yıl önce
bunların onuru sağlığı veya kaybettikleri nasıl iade olacak peki....
Düzceli 4 yıl önce
15 Temmuz işgal girişiminde 250 can verdik toprağa, binler gazimiz oldu, devlete saldıran uluslar arası terörist ve ajanlarına karşı mücadelenin böylesi sonuçları elbetteki olacaktı. Şimdi Devletin gel evladım, Babaya kızılmaz deyip şefkatli kolları ile bu mağdurlara sahip çıkması da gerekir. ihmal ederse, bu şanlı 15 Temmuz tarihine gölge düşürecektir.
Mefta 4 yıl önce
Bu insanların itibarı göreve başlatmakla olmaz ancak bıraktıkları yerden başlarsa olur
GÜVENİR 4 yıl önce
artık bu adamı rahat bırakın ve hakkı olan görevini teslim edin. 3 günde bir içeriye bi giriyor bi çıkıyor. bence düzcedeki en suçsuz kişilerden biridir kendisi
Vatandas2 4 yıl önce
Başımı nerelere vurayim.Insanlar yagilandi.yetmedi ceza aldi.simdi ise pardon.Ohhhh ne guzelmis bu iş.Ekmeginden ol,itibarin sifirlansin sonrada yok oyle yok boyle.Bu ahlarla nasil iflah olacaz bakalim biz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın