banner851

banner614

FİLM GİBİ DOLANDIRICILIK OPERASYONU

Askere gideceği gerekçesi ile işten ayrılan gencin tazminat aldığı duyumunu alan iki dolandırıcıdan “Annene maaş bağlarız, sana da araba alırız” mesajını alması üzerine dolandırıldığını anlayarak durumu polise bildirdi. Polisin ise dolandırıcıları yakalamak için film gibi bir operasyona imza attı. O anlar anbean kameralara yansıdı.

banner619
Asayiş 30.04.2018, 21:30 01.05.2018, 11:05
7349

Düzce polisinden film gibi dolandırıcılık operasyonu. Düzce Belediye Meydanı’nda yakayı ele veren iki dolandırıcının yakalanma anı Öncü Haber Kameralarına yansıdı.

İddiaya göre olay şöyle gelişti:

“Biz ayrıldığın fabrika sahibini yakınıyız, annene maaş bağlarız”
“Düzce 2.Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan bir fabrikada çalışan Ö.A. isimli işçi askere gideceği gerekçesi ile tazminatını da alarak işten ayrıldı. Yaşlarının küçük olduğu öğrenilen iki dolandırıcı da tazminatını aldığını öğrendikleri Ö.A.’nın cep telefonuna ‘Durumunun kötü olduğunu öğrendik. Biz ayrıldığın fabrika sahiplerinin yakınlarıyız. Bize 2 bin 500 TL para verirsen biz de annene 800 TL maaş bağlarız. Sana da araba alır nakit olarak 12 bin TL de para veririz’ şeklinde bir mesaj attıkları iddia edildi.Operasyon belediye meydanında düzenlendi
Aldığı mesajdan şüphelenen Ö.A. durumu arkadaşına anlattı. Daha sonra arkadaşı ile birlikte polise bildirdi. Düzenlenen operasyona göre Ö.A. iki dolandırıcıya parayı vereceğini belirterek Düzce Belediyesi Meydanında buluşmak üzere sözleşti. Ö.A. Belediye meydanında dolandırıcıları beklerken polis de bölgede hazır bekledi. Şahıslardan T.Y., Ö.A.’daki bir miktar parayı alacağı esnada polis ekiplerinin baskınına uğradı. E.K. isimli şahıs ise aynı bölgede bulunan bir kahvehanede oturduğunu öğrenilmesi üzerine ikinci dolandırıcı da yakalandı. Asıl olayı da E.K.’nin tezgahladığı öğrenildi.İki şahıs da ifadeleri alınmak üzere Çatana Polis Merkezine götürüldü.

Haber: Ö.YILMAZ

Yorumlar (14)
sadece 3 yıl önce
işi dine bağlayan sayın yorumcu, olayın sadece din boyutu yok ..
https://www.youtube.com/watch?v=nXoarT351cE --bu adresteki videoyu izlemeni tavsiye ederim.
EML ÖĞRENCİSİ 3 yıl önce
Böylelerine en ağır cezalar verilmesi lazım insanların gururlarıyla maddi ve manevi duygularıyla oynamaya kimsenin hakkı yok adalet yerini bulsun..
Doğrucu köylü 3 yıl önce
Asabiye cevap.utanmadan sıkılmadan nasıl yorum yapıyorsun öyle 90 yıllık layık cumhuriyette bu dönem kadar bozukluk olmamıştır ahlaksızlığı yapıp dinin arkasına sığınmayın insan ya ahlaklıdır ya ahlaksız milleti dinden uzaklaştırdınız be
Murat Poyraz 3 yıl önce
Emeği geçen kardeşlerimi tebrik ediyorum...
Yedikule İnfaz Büro 3 yıl önce
Ulan aynısını İstanbulun varoşlarında yapın da görün bakalım sizi almaya kim geliyor. Bu siviller nur yüzlü. Ordakiler bunlara benzemez. Öyle bir yerde yere sererler ki sizi bittiğinizin resmidir.
halk 3 yıl önce
tesekkurler polisimize.. genclerimizinde vu halde olmasi cok üzcü
Abilerini yakalayın inşal 3 yıl önce
Vardır bunların abileri polisimiz yakalar inşAllah
Asabi 3 yıl önce
90 yıllık laik demokratik eğitim sistemi yalancı, dolandırıcı, hırsız, namussuz, hain yetiştiriyor. Hurafe ve yapanlardan arındırılmış orijinal bir din anlayışına dönmekten başka çaremiz yok!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın