banner851

banner614

HAYATİ TEHLİKESİ DEVAM EDİYOR

banner619

Düzce’de bir telefon mağazasından torununa aldığı tablet bilgisayarı, bozuk çıktığı gerekçesi ile iade etmek isteyen yaşlı adam ile iddiaya göre mağazadaki görevliler tartıştı. Tartışmasının ardından kalp krizi geçiren yaşlı adam, hastaneye kaldırıldı.

banner846
Asayiş 28.04.2021, 13:38 28.04.2021, 18:43
10340
banner844

Olay bugün saat 12:45 sıralarında, İstanbul Caddesi PTT binasının yanında bulunan telefon bayisinde yaşandı. İddiaya göre olay şu şekilde gelişti: Ali G. isimli kalp hastası yaşlı adam torunu için telefon mağazasından tablet bilgisayar satın aldı.

Eve gidince tablet bilgisayarın bozuk olduğunu anlayan Ali G. soluğu yeniden telefon bayisinde aldı. Mağaza görevlilerine, tablet bilgisayarın bozuk olduğunu, bu nedenle iade etmek istediğini söyleyen Ali G. ile görevli arasında tartışma çıktı.

Yaşlı adamın tüm ısrarlarına rağmen görevli tableti iade almadı

Görevlinin, “Tablet bilgisayarı iade alamıyoruz, teknik servise gönderip 15-20 gün içinde teslim ederiz” demesinin üzerine yaşlı adam, mağazadan dışarı çıkarak bir anda yere yığıldı.

Ali G.’ye ilk müdahale çevredeki vatandaşlar tarafından yapılırken, 112 Acil Çağrı Merkezinden yardım istendi. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine gelen Acil Servis ekipleri, Ali G.’yi 112 Acil Servis Ambulansı ile Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Ali G.’nin hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

Mağazadan açıklama geldi: "Tartışma yaşanmadı"

Konu ile ilgili Vodafone mağazadan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Mağazamızdan 2 gün önce alınan tablet arızalanması nedeni ile Düzce de bulunan yetkili servise müşteri tarafından götürülmüştür. Yetkili servis cihazın kontrollerının tamamlanabilmesi için üst servise gönderilmesi gerektiği bilgisi aktarılmış. Müşteri daha sonra değişim talebi ile tarafımıza gelmiş ancak tablet yanında olmadığı için gerekli kontroller sağlanmamış, müşteriye satın almış olduğu ürünle mağazamıza gelmesi gerektiği bilgisi verilmiştir. Mağazamızda herhangi bir tartışma yaşanmamıştır. Müşteri mağazamızdan ayrıldıktan sonra PTT önünde sağlık problemi yaşamıştır. Yaşamış olduğu sağlık probleminin mağazamız ile bir bağlantısı bulunmamaktadır."

Öte yandan mağaza yetkilileri, Ali G'nin torunu için aldığı tablet bilgisayarı yenisi ile değiştireceklerini açıkladı. 

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (33)
hasan arap 3 ay önce
Bu gibi kanı bozuklara iyi bir ders vermek gerekir satılan bir üründe arıza var ise iade edilir daha birgün olmamış nedemek servis bakacak vadofon bayisi bu bi ipnelikler bayilere kadar düştüyse vay halimize
Bektaş 3 ay önce
Düzce esnaf i dolandırıcı olmuş bizimde.basomiza benzer birşey geldi borcu bitirdik eşim tanıdık diye iside'e acele olduğu için makbuz almamış bizi borç bittikden bir sene sonra borçlu çıkardılar hakimi helal etmiyorum
Düzceli 3 ay önce
Malum firmalar anlamayan birilerini gördümü hemen musallat oluyorlar. Daha aynı gün satılan malı geri almamak mı dersin bi ekrana 500 TL alıp telefonu iki parça halinde ekranı olmadan teslim eden mi dersin. Ah o PTTnin yani yokmu
vatandaş 3 ay önce
Kardeşim satarken satıyorsan geri de al yani sıkıntı oluyorsa satma o zaman kepenk kapat git
Tugo 3 ay önce
Magza adam cagaza tableti evden getir iade alalim demis adam sevinçten fenalaşmış o zaman büyük geçmiş olsun
Aa 3 ay önce
Doktor musun da sağlık probleminin sizfrn kaynaklanmadığını ifade edebiliyorsun?
Arıza senden kaybaklı değil
Sağlık sorunu senden kaynaklı değil sonra dövlet bize bahmiyir.
Ahmet Düzce 3 ay önce
tablet degil mazayı versenız ne yazar..
Vatandaş 3 ay önce
İş işten geçince mi değiştiriyorsun tableti duzceli kardeşlerim bu mağazadan ltfn alış veriş yapmayalım bunu biz onlemeliyiz bizim insanımız onlemeli
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın