banner851

banner614

İLK DURUŞMA TARİHİ BELİRLENDİ

banner619

Fetullahçı Terör Örgütünün iş dünyası yapılanmasına ilişkin soruşturmada örgüte “Finans Sağlama ve Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama” suçundan 58 şüpheli için hazırlanan iddianame kabul edildi. İddianame kapsamında "İsmail'in Yeri" adlı et lokantalarının sahibi İsmail Çolak, Yunan adalarına kaçak olarak geçmeye çalışırken lüks bir yatta yakalanan Muhammet Çakır ve kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) Başkanı Eyüp Çakır'ın da olduğu sanıklar, 31 Ekim 2017’de ilk kez hakim karşısına çıkacak.

banner846
Asayiş 26.05.2017, 16:38 26.05.2017, 16:43
12228
İLK DURUŞMA TARİHİ BELİRLENDİ
banner844

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) iş dünyası yapılanmasına ilişkin, 31'i tutuklu, 7'si firari 58 şüpheli hakkında hazırlanan iddianame kabul edildi.
Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 600 sayfalık iddianamede, örgütün kentteki iş dünyası yapılanması ve faaliyetleri yer alıyor.

İddianamede, aralarında örgütün sözde Batı Karadeniz bölge sorumlusu olan ve örgüte finansal destek sağladığı tespit edilen Düzce ile Bolu'nun yanı sıra Sakarya'da faaliyet gösteren ve 20 Temmuz 2016'da kapatılan "İsmail'in Yeri" adlı et lokantalarının sahibi İsmail Çolak, Marmaris'ten Yunan adalarına kaçak olarak geçmeye çalışırken lüks bir yatta yakalanan ve çıkarıldığı mahkemece "FETÖ'ye üye olmak"tan tutuklanan Muhammet Çakır ve soruşturma  kapsamında aranan kapatılan Düzceli Sanayici ve İşadamları Derneği (DÜSİAD) Başkanı Eyüp Çakır'ın da olduğu şüpheliler, “FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Finans Sağlama ve Suçtan Kaynaklanan Mal Varlığı Değerlerini Aklama” suçlarından yargılanacak.

FETÖ/PDY şirket ve iş adamları grubuyla alakalı soruşturma kapsamında toplam 58 kişi hakkında düzenlenen iddianameyle beraber ilk duruşma tarihi 31 Ekim 2017 olarak belirlendi.

Yorumlar (17)
DUZCE8128 4 yıl önce
Adalet yerini bulur hepsi sonuna kadar ceksinler cezalarını millet askari ucretle can cekisirken bunlar sozde dinciler Allah Allah diyip feto bababalarının kazdıgı kuyuya dustuler zavvallılar...Tatlı yemenin her zaman acı ..... Olur
Düzceli... 4 yıl önce
Feto için kitap yazıp Feto karşıtlarını Paronoyaklıkla suçluyan kitabın yazarı M. Barlas dışarda,.Naklen TV de hatta TBMM sinde fetoya sevgilerini saygılarını bildirenler, feto devlete sızıyor diyenlere saldıranlar hala mecliste..
Düzceli... 4 yıl önce
Böyle önemli bir konuda 240 karekter çok kısa..??????????
Düzceli... 4 yıl önce
Milletin verdiği yetkiyi kötüye kullanıp devletin imkanları nı bir cemate kullanan siyasi ve avanesi dışarda... Suçunu kabul ediyor, " kandırılmış " beni milletim ve Allah affetsin diyor..
adamın teki 4 yıl önce
Sesini çıkardığında da indirirlerdi. Ki indirmeye de çalıştılar 2010'dan sonra. Belki suriyelilere yaptığı yardım, belki de evine kadar emekli maaşı getirilen garibanın duası kurtarmıştır. Kim bilir?
adamın teki 4 yıl önce
Geçecen o işleri. Tayyip siyasetçi, siyasetçi herkesle görüşür oy alabilmek için. Tayyip hiçbir zaman bu cemaat takımını sevmedi, ama açıktan da sesini çıkaramadı, yoksa anında indirirlerdi.
Düzceli... 4 yıl önce
Gazetesinden köşe yazısı ile övgüler düzen ona nasıl cansiperane kalkan olduğunu yazan cemate verilen makamlar analarının ak sütü gibi helal diyen sebek dışarda...
DÜZCE'Lİ 4 yıl önce
ismail çolakın yakınları gayet neşeli ve mutlular. hatta darbe gecesinden sonra sokakları boş bırakmadılar. kahrolsun fetö ve yanındaki hainler diye bar bar bağırıp sosyal medyada yayınladılar. helal olsun onlara
DÜZCE'Lİ 4 yıl önce
öyle demeyin ayıp. ismail çolak bulaşıkçılık yaparken zengin oldu. hatta oğlu kırmızı ışıkta hız denemesi yapıp cinayet işledi ama hapisten çıktı. ötekilerde kısa zamanda tır filosu kurdular. bedavaya yük taşıyıp para kazandılar.
halk 4 yıl önce
bu düsiad üyeleri neden alınmıyor anlamış değişim.DÜSİAD denilen topluluğun cemaat ayağı olduğu herkes tarafından biliniyor. üyeler para aklamak için oradaydılar zaten şimdi düzcedeki üyeler dışarda geziyorlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın