banner851

banner955

MAHMUT ALAN’DAN ŞAHİN’E TEPKİ

Köroğlu Gençlik Teşkilatı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Alan, İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmadığı gerekçesi ile çeşitli kesimlerin ve vatandaşların tepkisi ile karşılaşan mimar Alev Şahin’i protesto etti.

Asayiş 21.02.2018, 20:00 22.02.2018, 17:50
6299

13 Şubatta Kamu-Sen’in yaptığı basın açıklamasında İstiklal Marşı okunduğu sırada ayağa kalkmayan, Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde mimar olarak görevliyken KHK ile ihraç edilen Alev Şahin’e bir tepki de Büyük Birlik Partisi Bolu eski İl Başkanı ve Köroğlu Gençlik Teşkilatı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mahmut Alan’dan geldi.

“Devletimi protesto edeni, protesto ediyorum! Terör örgütünü destekleyip it olacağına, devletini destekle yiğit ol. İstiklal Marşı’mızda ayağa kalkmayan başka ülkede yaşasın” yazılı pankart ile “Sizi Türk Milleti adına protesto ediyorum” diyen Alan ile Şahin arasında uzun süren sözlü tartışma yaşandı. Yaşanan tartışmaya vatandaşlar da katıldı.

İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmamasının gerekçesini anlatmaya çalışan Şahin’e cevap olarak Alan ve vatandaşlar hep bir ağızdan İstiklal Marşı’nı okumaya davet etti. Bu sırada Şahin’e kendisinin oturabileceğini söyledi. Daha sonra “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” nidalarıyla meydanı inletti.

Şahin’den Türk Bayrağı’nı eline almasını ve Kahrolsun DHKP-C diye bağırmasını isteyen Alan’ın bu isteğine Şahin, siyasi hiçbir oluşum hakkında görüş beyan etmek istemediğini gerekçe göstererek yanıtsız bıraktı.

Ayrıca Şahin’in İstiklal Marşı okunurken eşlik etmemesi ve hazır olda bulunmaması çevredeki vatandaşların tepkisi ile karşılaştı.

“İstiklal Marşı’nı söylemeyebilirsin ama saygı duyacaksın”
Alan, basına yaptığı açıklamada, kendilerinin de demokratik eylem yapma hakkının bulunduğunu dile getirerek şu ifadelerde bulundu:

“Çok ciddi bir ateş çemberinin içerisindeyiz. Ben bir dernek başkanı olarak AK Partili, CHP’lisi, MHP’lisi yok, vatan evladı var. Bu şekilde İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmayanlar ya da kendisini mağdur göstererek devlete karşı eylem yapanları bizim demokratik şekilde protesto etme hakkımız vardır. Şiddet uyguladığımız anda bizim onlardan farkımız kalmaz. Devletimizin hukukuna, devletimize güvenerek demokratik şekilde düşüncemizi ileteceğiz. Bana göre kendisi milleti provoke ediyor. Provokeye gelmeyin. Afrin’deki yiğitlerimiz mücadele ederken, terör devleti ve kuklalarına karşı uyku uyuyamazken, şehit olurken, her yere vefalı Türk yazdıran kahramanlarımızın moralini bozamayız. Sen Türk Milletinden olmayabilirsin. Yahudi, Hıristiyan olabilirsin. Söylemeyebilirsin ama saygı duyacaksın. Terör örgütlerinin iddia ettiği gibi kaba ve zulüm eden bir millet değiliz. Biz zulüm etmedik tebliğ ettik. Ceddimiz, atalarımız ve Afrin’de ki yiğitlerimiz zulme son vermek için şahadete gidiyor. Bu eylemlerle kimsenin moralini bozdurmayız. Afrin yiğitlerine selam olsun. Siz nasıl şahadete gidiyorsanız bizde peşinizdeyiz. Siz düştükçe biz arkanızdayız. Allah-u Ekber nidaları susmayacak, Bayram hiçbir zaman inmeyecektir. Terör devletleri ve kukaları böyle bilsin”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (53)
Aziziyeli 5 yıl önce
Yorumları okudumda 250 şehit verdik.kadın fetöcücülükten atılmış.zalime merhamet mazluma ihanettir. Siz acıyın bakalım o kadar kolu bacağı kopan yerim kalanlara acımayın
caprica 5 yıl önce
Atatürk'e hakaret eden fesli kadire tepki göstermezsiniz, bir de ayağına kadar hasta ziyaretine gidersiniz. gücünüz kadına mı yetiyor? ben inanıyorum ki o kadın gerçek vatansever. sizin tepkileriniz insanı dinde de vatandan da soğutur.
seda 5 yıl önce
kim olursa olsun İstiklal Marşımızda ayağa kalkmıyorsa onun fikride zikride iyi değildir.Bide teşekkür mü edeceklerdi.Kimse kusura bakmasın herkes durabildiği yanlışın yolsuzluğun karşısında dikilsin
Atilla tekbas 5 yıl önce
Kurtulus cephesi ne adini soyadini yaz tehtid ediyosunya patlattigin mantar tabancasi galiba isinize gelmiyosa cikin gidin kurnazlik yapma
Yuri 5 yıl önce
Bence bu bayanı hedef gösterdiler, herkes saldırıyor. Kimse de bu bayana sen neden günlerdir burada oturuyorsun diye sormuyor.
Kurtulus cephesi 5 yıl önce
O kadına bir daha dokunan olursa silahlar patlar ayaģınizı denk alın lan
BİRİSİ 5 yıl önce
aklıma bir söz geliyor böyle tipleri görünce 'OKUMAK CAHİLLİĞİ ALIR EŞEKLİK BAKİ KALIR.'
Kazım abi 5 yıl önce
Ne Mahmutu nede Alevi tanırım. Milli marş okunurken herkesin saygı göstermesi gerekir. Be mübarek işten atılmışsın. Haklı veya haksız. Marşımıza saygı göstermedin. Ben Düzce'de olsam
gelip geçerken senin ayağının dibine tükürürüm. Boykot
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
27
parçalı bulutlu