banner851

banner955

METRUK BİNALAR DİDİK DİDİK EDİLDİ

İçişleri Bakanlığı, Suriyeliler’in gettolaşmasını önlemek amacıyla ‘Suriyelileri Seyreltme Planı kapsamında Düzce yeni Suriyeli başvuru ve kaydına kapatılırken İl Jandarma Komutanlığı, düzensiz göçle mücadeleye yönelik huzur uygulaması için sahaya indi. Metruk binalar ve açık alanlarda yapılan denetimlerde başka ile kayıtlı 3 Suriyeli tespit edildi.

Asayiş 16.04.2022, 11:00 16.04.2022, 16:15
1361

İçişleri Bakanlığı, Suriyeliler’in gettolaşmasını önlemek amacıyla ‘Suriyelileri Seyreltme Planı’nı devreye almış ve Düzce dâhil 16 kent yeni Suriyeli kaydına kapatılmıştı. Şubatta uygulamaya koyulan planla Düzce’deki Suriyeli sayısında artış durmuş ve azalma başlamıştı.

Metruk binalar didik didik edildi

Düzce İl Jandarma Komutanlığı, 15 Nisan günü ‘Düzensiz Göçle Mücadeleye Yönelik Huzur Uygulaması’ kapsamında 35 ekip ve 125 personelle sahaya indi. 50 metruk bina ile 170 açık alan kontrol edildi.

Başka ile kayıtlı 3 Suriyeli tespit edildi

Denetimler esnasında 5’i yabancı uyruklu 662 kişinin GBT sorgusu yapıldı. Farklı ilde geçici koruma kaydı olmasına rağmen Düzce’de olan 3 Suriye uyruklu tespit edildi. Şahıslara 6458 Sayılı Yabancılar ve Uluslararası Koruma Kanunu gereği bin 743 TL idari yaptırım uygulandı.

Öte yandan çeşitli suçlardan aranan 6 Türk vatandaşı da yakalanarak gözaltına alındı.

banner844
Yorumlar (8)
Şaban acar 8 ay önce
Tabi seçim yaklaşıyor,göze girmek lazım
Duzceli 8 ay önce
Metruk binalara bakmalarına gerek. Heryer Suriyeli dolu. Caddelere bakmaları yeter.
81 8 ay önce
Lütfen insanlarla alay etmeyin
Hirsiz 8 ay önce
Biz boyle eller tetikte aramalari guneydoguda terorun en yuksek oldugu zamanlarda yapardik, adi lazim degil birisi de biz teroru bitirdik diyo, yalan soyluyo tum ulkeye yaydi.
MIGHTY 8 ay önce
Dostlar alışverişte görsün.Jandarma daha geçen gün göç idaresini güzelliyordu.İşiniz gücünüz algı operasyonu.Hayırlısı bakalım sonu nasıl olacak
Selami Genc 8 ay önce
Şerefiye mahallesi dolu
halk 8 ay önce
siz milletle dalgamı geçiyorsunuz? ağrı van muş sınırından elini kolunu sallaya sallaya gelirlerken nerdeydiniz. siz milleti ne sanıyorsunuz?
Türk Vatandaş 8 ay önce
Artık çok geç! İstediğiniz kadar seyreltin. Doğum oranları çok yüksek. Ülkeden gitmeleri gerekiyor tek çözüm bu !
Yeni Sayımız