banner851

banner955

MİMAR ŞAHİN'E SALDIRI GİRİŞİMİ!

KHK ile ihraç edilen Alev Şahin, 13 Şubatta Kamu-Sen’in basın açıklaması sırasında okunan İstiklal Marşında ayağa kalkmadığı gerekçesi ile vatandaşların saldırı girişimi ile karşılaştı. Pek çok vatandaşın üzerine yürüdüğü Şahin, “İstiklal Marşı okunduğunda ayağa kalkacaksın”, “Afrin’deki Mehmetçiğimize destek oluyor musunuz?” feryadıyla karşılaştı. Şahin ise bu tepkiler karşısında, “Niçin yapıyorsunuz bunu? Ben bu halkın çıkarını korumak için bedel ödeyen bir insanım” dedi.

Asayiş 19.02.2018, 16:33 19.02.2018, 18:29
12627

13 Şubatta Kamu-Sen’in yaptığı basın açıklamasında İstiklal Marşı okunduğu sırada ayağa kalkmayan, Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’nde mimar olarak görevliyken KHK ile ihraç edilen Alev Şahin’e tepki çığ gibi büyüyor.

Avni Akyol Parkı’nda ‘İşimi, ekmeğimi geri istiyorum’ sloganıyla oturma eylemi yapan Alev Şahin’i, aynı yerde, İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmadığı gerekçesi ile protesto eden İlhan Koç isimli vatandaşın ardından bu kez diğer vatandaşlar tepki gösterdi.“Benim davam ‘vatan, millet, Sakarya’; İstiklal Marşı’na saygın olacak”
Bir vatandaşın Şahin’in yanına gelerek kendisine davasında destek verdiğini ancak İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmamasına isyan eden bir vatandaş şu ifadeleri kullandı:

“İstiklal Marşı okunduğu zaman, Türkiye Cumhuriyeti’nin vatan evladı ‘hazır ol’a geçer, ‘Korkma, Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak’ diye bağırır. Bunu yapmanız gerekirdi. Ben sizi için imza da attım, sizi destekledim davanız için ama Afrin’de askerlerimiz şu an ölüyor. İstiklal Marşı dediğin zaman, ‘Korkma’ diyor, ‘Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak’ diyor. Olduğun yerde oturmayacaksın, hazır ola geçeceksin hanımefendi. Ben sizin davanızda arkanızda durdum. Bu yüzden ben sizi kınıyorum. Sizin davanız haklı, benim davam, ‘İstiklal Marşı’, benim davam ‘vatan, millet, Sakarya’. İstiklal Marşı’na saygın olacak.”“Siz, Afrin’deki Mehmetçiğimize destek oluyor musunuz?” diye bağırarak Şahin’e yüklenen bir başka vatandaş ise, Şahin’in önündeki döviz ve taburelere tekme atarak hakaret etti. Araya polis ekiplerinin girmesi ile şahıs uzaklaştırıldı.

“Vatanı sevmek, bu halkı sevmek benim üzerimden yapılacak bir şey değil” Şahin bu kez vatandaşların, dua edilirken bacak bacak üstüne attığı ve dini değerlere saygısı olmadığı, gerekçesi ile yüklenildi.“Ben bu halkın çıkarını korumak için bedel ödeyen bir insanım”
“Vatandaşların “İstiklal Marşı okunurken ayağa kalkacaksın” nidalarıyla inlettiği meydanda kendini anlatmaya çalışan Şahin, etrafına seslenerek şunları kaydetti:

“Niçin yapıyorsunuz bunu? Ben bu halkın çıkarını korumak için bedel ödeyen bir insanım. Nasıl sizin değerlerinize saygısızlık yaparım? Ben bu halkı sevmeseydim beton firmalarının betondan çalıp dökmesine, müteahhitlerin sizin paralarınızın üzerine yatıp kaliteli imalatlar yapmamasına göz yumardım. Vatanı sevmek sadece bugün beni hedefe koyanların yaptığı gibi bir şey değildir. Vatanı gerçekten sevmek onun için bedel ödemektir. Ben işime, ekmeğime sahip çıktım. Sizin yarınlarınıza, beklide bugün beni protesto eden sizlerin çocuklarının oturacağı binaları korudum.”

Haber: Ö.YILMAZ

banner844
Yorumlar (80)
Hızlı muavin 5 yıl önce
İstiklal marşı okunurken ayağı kalkılır askerleriniz afrinde can veriyor neden bu ülke hür olsun tek bayrak tek millet yaptığı anlış ama çok sert uyarılmış g
Merak 5 yıl önce
Simdi bu kadına işini geri verseler gidip çalışacak mı acaba cok merak ediyorum. Kadının işi ülke meselesi oldu. Gitsin hakkını başka yerde arasın soğukta haybeye bekliyor sesini duyan yok zatüreden gidecek en son.
Yorumcu 5 yıl önce
İstiklal marsi Türklere aitdir.Birileri Türklüğü kaldiriyorum dediginde almis yap bu kadin oturdu dye efelen.Yemezler
Yabancı 5 yıl önce
Konuşarak tepki göstermeyi öğrenemedik.Hep hayt huyt. Biraz insan olun.
abdulhamidin torununa cvp 5 yıl önce
soağacına baktınmı.1800 lere kadar var.Abdulhamidin torunu değil seyisinin torunu bile çıkmadın.Boşa kürek çekme sen hanedan ferdi değilsin..Saraya aldıkları hep devşirme idi.Kapiş..
VATANSEVER DÜZCELİ 5 yıl önce
ŞİMDİ BU TARTIŞMANIN NE YERİ NEDE ZAMANI ÜLKE SAVAŞTA .HA BU ARADA KADINA ŞİDDET DENİLİYOR ARKADAŞLAR BU İŞTE KASIT VAR BU EYLEMİ YAPAN CAHİL DEĞİL MİMAR ŞU ANDA ŞEHİTLER VERİYORUZ BU EYLEMİN HİÇ ETİK OLMAMIŞ MİMAR HANIM MİLLETİ GALAYANA GETİRMEYİN ALLAH AŞKINA
aslan 5 yıl önce
Öncelikli Suriyeliler savaşa gitsin askerimiz şehit olmasın deyin birkerede aslanlar.Vay be kadına efelenmek ancak cahillerin işi.
yanlıştan örnek olmaz 5 yıl önce
İstiklal marşı okunurken ayağa kalkılır. O kalmamış bu kalkmamış diyerek kimse haklı olamaz....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19
açık