banner851

banner955

MÜDÜR YARDIMCISI BIÇAKLA YARALANDI

Eğitimde kan donduran olay! Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde iddiaya göre tarih öğretmeni Bahadır Barış B. konuşma bahanesiyle odasına girdiği Müdür Başyardımcısı Atilla Arabacı’ya bir anda bıçakla saldırdı. Yaralanan müdür yardımcısı tedavi altına alınırken saldırganı gözaltına alan polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Diğer yandan Düzce Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Ömer Faruk Çelebi, yaşanan olayı kınarken, okul yönetimine geçmiş olsun dileklerini iletti.

Asayiş 23.03.2022, 16:04 24.03.2022, 13:37
7763
MÜDÜR YARDIMCISI BIÇAKLA YARALANDI
banner1032

Düzce merkeze bağlı Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bulunan Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde bir öğretmen idareciye saldırdı.

İddiaya göre; olay 22 Mart Salı günü öğle saatlerinde şöyle yaşandı:

“Düzce Ömer Seyfettin Akdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde tarih öğretmeni olarak görev yapan Bahadır Barış B., makam kapısını çaldığı Müdür Başyardımcısı Atilla Arabacı’ya kendisiyle görüşmek istediğini söyledi. Odaya giren tarih öğretmeni Bahadır Barış B. bir dakikalık görüşmenin ardından Müdür Başyardımcısı Atilla Arabacı’ya üzerinde taşıdığı bıçakla saldırdı. İdareci yaralanırken, odadan yükselen bağrış sesleri üzerine içeriye giren okul yönetimi ve öğretmenler hemen 112 Acil Çağrı Merkezi’ne ihbarda bulundu. Yardım çağrısı üzerine okula sevk edilen sağlık ekiplerinin olay yerindeki ilk müdahalesi sonrası Müdür Başyardımcısı Atilla Arabacı hastanede tedavi altına alındı. Yaralama olayının zanlısı Bahadır Barış B. polis ekiplerince gözaltına alınarak karakola götürüldü. Buradaki ifadesinin ardından zanlı, ‘Yaralama’ ve ‘Kasten adam öldürmeye teşebbüs’ suçlarından adliyeye sevk edildi.” 

Eğitim Bir-Sen’den kınama ve ‘Geçmiş olsun’ mesajı

Bu çirkin gelişmenin ardından Düzce Memur-Sen ve aynı zamanda Eğitim Bir-Sen Başkanı Ömer Faruk Çelebi, yazılı bir açıklama yaparak, saldırıyı kınadı.

Okul yönetimine geçmiş olsun dileklerini ileten Çelebi şu ifadeleri kullandı: “22 Mart 2022 Salı günü özel görüşme bahanesi ile müdür başyardımcısı odasına giren öğretmen B.B.B. birkaç dakikalık görüşme ve çay içilmesinin ardından herhangi bir tartışma olmadan Müdür Başyardımcısı Atilla Arabacı’ya saldırarak darp edip bıçakla yaralamıştır. Öğretmenin saldırısı sırasında yükselen sesler ile Müdür Başyardımcısı Atilla Arabacı’nın odasına giren okulun idareci ve öğretmenlerinin zamanında müdahalesi ile daha kötü sonuçların ortaya çıkması önlenmiştir. Bu menfur olaydan dolayı darp edilip yaralanan Müdür Başyardımcısı Atalay Arabacı ve Ömer Seyfettin Akdoğan İHL öğretmen, idareci ve personeline geçmiş olsun diyoruz.”

Yorumlar (8)
Memet 7 ay önce
Üzücü bir olay.Topluma ve öğrencilerine örnek olması gereken kişiler.İyi incelenmesi lazım eksik ve hata ve suça giden yoldaki gelişmeler kimlerden kaynaklı ise olay baştan sona araştırılmalı en önemlisi dersler çıkarılıp genel anlamda okullarımızda önlemler (idari uygulamalarda hakkaniyet ve adalet)alınmalıdır.
Ūzgūn 7 ay önce
Gecmis olsun hocamiza.işini sevgiyle yapan .cocuklarimizi guvenle emanet ettigimiz Atilla hocamiza'a boyle bir orayi yapan kisiye ogretmen diyemiyorum. Lanet olsun bunun gibi kisilerle.
Vatandaş 7 ay önce
Kasten adam öldürmeye teşebbüsten tutuklanan bu öğretmenin okuldaki bir öğretmene cinsel mesaj attığı ve öğretmenin de bu durumu müdür yardımcısına bildirmesi ile olayın başladığı belirtiliyor.
KARADENİZ 7 ay önce
Biz cocuklarımızı bu okula edepli,terbiyeli olsunlar diye gönderiyoruz.Yazıklar olsun.
Eğitim 7 ay önce
Neyini kiniyorsunuz sanık öğretmen mağdur öğretmen
KÜRŞAT YILMAZ 7 ay önce
Bu kınamanın kimseye herhangi bir yararı var mı? Sendika bu konuda hiç mi sorumluluk hissetmiyor? Eğitim, kurs, seminer falan? Sadece sakal mı?
Tatar ramazan 7 ay önce
Onu oraya oturtan sendika hemen savunmaya geçmiş. Kimbilir Baş Müdür yard. adamı nasıl çileden çıkardı.
düzceli 7 ay önce
çocuklarımız kimlere emenat. Topluma örnek olan egitimcilerin bu davranışı hiç hoş değil.Şiddete hayır diyoruz. Netice ortada
14
parçalı bulutlu