banner851

banner955

ÖLÜMLE DANS!

Aziziye Mahallesi'nde "Elektrik tellerine değiyor" gerekçesi ile bir vatandaş tarafından kesilen ağaç yürekleri ağza getirdi. Etrafta hiçbir güvenlik önlemi alınmadan motorlu testere ile ağacın gövdesinden budandığı anlar cep telefonuyla saniye saniye kaydedilirken, SEDAŞ kuruma haber verilmeden kesim işleminin gerçekleştirildiğini açıkladı.

Asayiş 14.01.2018, 16:22 15.01.2018, 10:20
3333

Aziziye Mahallesi pazaryeri mevkiinde yol kenarında bulunan bir ağaç dallarından değil gövdesinden budandı! Üstelik bunu SEDAŞ yetkilileri değil bir vatandaş yaptı.

Elektrik direğinin hemen bitişiğinde bulunan ağacı enerji hatlarına değdiği gerekçesi kesen vatandaşı, başka bir vatandaş cep telefonu ile görüntüleyerek, haber merkezimize gönderdi.

Dayadığı merdiven yardımı ile ağacın ortasına kadar çıkan ve burada önce iki geniş dalı ardından tam gövdeden yükselen bölümü kesen vatandaşın olası bir elektrik kaçağı ihtimalini göz ardı etmesi

'ölümle dans' olarak yorumlandı. Motorlu testere ile gövdesinden budadan ağacın kesim işlemi sırasında etrafta toplanan vatandaşların olup biteni meraklı gözlerle izlemesi de kameraya takıldı.

Neyse ki şans eseri hiçbir olumsuz durum yaşanmadan kesilen ağaçla ilgili SEDAŞ'a bilgi verilmediği de ortaya çıktı. Bu konuda sık sık vatandaşları uyaran SEDAŞ, elektrik hatlarının yakınında bulunan ve herhangi bir nedenle kesilmesi gereken ağaçlar için kuruma haber verilmesi gerektiğini ve mutlaka o bölgede güvenlik önlemi alınması gerektiğini vurguladı.

Haber: C. ÜSTÜNER
 

banner844
Yorumlar (4)
abartmayın 5 yıl önce
sedaşa haber verildiğinde böyle durumlarda geliyor. devlete suç atacam diye abartmayın
mmmm 5 yıl önce
çağırınca geliyolarmı..Bizde çağırdık ama baktılar geçtiler..Para yazmaya gelince koşa koşa geliyolar..
Birşey olmaz 5 yıl önce
Ülkede neler oluyor rahat bırakın adamı birşey olmaz. Olursa da mukadderat
Selam 5 yıl önce
Abi Adam bakıyor belediye fotoğraf bilboard toplantı konferans vb boş işlerden başını kaldırıp alanda çalışmaları ikinci hatta üçüncü plana atmış,bari ben kendim yapayım bu işleri diye bir yerden başlamış,helal olsun abimize.
27
parçalı az bulutlu