banner851

banner955

POLİSE TESLİM OLURKEN MEYDAN DAYAĞI YEDİ.

Olay bugün öğle saatlerinde Akçakoca Çuhallı çarşısı üzerinde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, Gazeteci Özhan Kızıltan, Çuhalı Çarşısında bir çay ocağı ile ilgili yaptığı haber ile ilgili bir gurup tarafından çuhallı çarşısında önünün kesilmesiyle arbede yaşandı. Bunun üzerine belinden çıkarttığı silahla gruba ateş eden Kızıltan’ın silahından çıkan kurşunlardan bir tanesi Mustafa Turan isimli kişinin bacağına isabet etti.

Asayiş 19.07.2020, 15:07 19.07.2020, 17:39
10550

Akçakoca’da gazeteci Özhan Kızıltan’ın, yaptığı bir haberden dolayı bir grup tarafından yolu kesildi. Gurupla Kızıltan arasında oluşan arbede den  sonra Kızıltan belinden çıkarttığı silahla ortalığa ateş etmeye başladı. Kurşun gurup  içinde bulunan Mustafa Turan İsimli şahsa isabet etti.

Olaydan sonra Polis olay yerine geldi. Silahı ile polisi bekleyen Özhan Kızıltan silahını polise teslim ederek teslim oldu. Olay yerine gelen iki polis memuru zanlıyı gözaltına alma esnasında toplanan gurup polisin gözü önünde saldırıya uğradı.

Kızıltan’ın silahından çıkan kurşunla yaralanan Mustafa T. 112 Acil Servis Ambulansı ile Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve uygulama hastanesine kaldırıldı.

Bunun üzerine polisi arayarak durumu bildiren ve silahını polis ekiplerine teslim eden Kızıltan, olay yerine gelen polislerin gözü önünde önünü kesen grubun saldırısına uğradı. Grubun topluca saldırısı esnasında Linç girişiminde yaralanan Kızıltan Akçakoca Devlet Hastanesine kaldırılırken, polis ekipleri olay ile ilgili soruşturma başlattı.

Polis ekiplerinin olay yerine Özhan Kızıltan tarafından çağırıldıktan sonra olay yerinde yaklaşık on dakika boyunca bekleyip  ve polisin olay yerinde Kızıltan'ın silahın teslim almasından akabinde gerçekleşen saldırı ile ilgili çevrede mobese kayıtlarının inceleneceği öğrenildi. Kızıltan kurşunlamadan sonra on dakika polisi bekletip polis geldikten ve zanlıyı gözaltına aldıktan sonra darp edilmesi ile ilgili ayrıca bir soruşturma yapılması bekleniyor.

Olayın Çuhallı Çarşısında Çay Ocağı işletmeciliği yapan İngiliz Kemal olarak bilinen bir işletmecinin işyeri ile ilgili yaptığı haberden kaynaklandığı öğrenildi.

Öte yandan çay ocağının Belediye tarafından ruhsatsız çalışmasına göz yumulduğu işletmecilerin Başkan Okan Yanmaz'la aralarında hukuklarının olduğu iddia edildi.

banner844
Yorumlar (8)
Citizen 2 yıl önce
"grup" nasıl yazılır bilmeyen basın mensubu!
Duzceli 2 yıl önce
Akçakoca denetimin kontrolün zayıf olduğu haftasonu olduğunda herturlu olayin yaşandığı biyer oldu silahlı silahsız bir sürü kavga arabasi motorcusu abartı egsoz yarış yapıyor patpatla yeni moda köpek gezdiyorlar sahipsiz kontrolsüz ve denetimsiz
ESNAF 2 yıl önce
Gazetecide silahın işi ne? Bireysel silahlanma yasal oldu da bizim mi haberimiz yok. Gazeteci böyleyse serseriyi siz düşünün.
Düzceli gazeteci..... 2 yıl önce
Gazeteci diye hafife aldınız agasiniz ya siz ne yaptı ama adammmmm deldi iki dakikada bu işler artık böle İngiliz alman Kemal yok herkezin kantari belin de aslanım mm....
81 2 yıl önce
Bu adam gazetici olma şansı zaten yok adammı oldu 2 satır bişey yazdıda . Okadar adamdı adamı dövseydi ateş atacana
Vatandaş 2 yıl önce
Gazeteci haklı
Idareci müdür 2 yıl önce
Silahli olaya iki memurla mi gidilir?
Öz hakiki İrlandalı 2 yıl önce
Başkan birde tatilci çağrısı yapıyor Akçakoca vahşi batı demedi deme bir kişiye 10 kişi saldırmayı erkeklik sanıyorlar tenhada abi çeken tipler ha yok dersen bizzat şahidimdir
26
açık