banner851

banner955

SAHTE PARA ALARMI!

Düzce İl Jandarma Komutanlığı, kurban satıcıları ile kurbanlık alacak vatandaşları hayvan hırsızlıkları ile sahte para vermek isteyen kalpazanlara karşı uyardı.

Asayiş 17.08.2018, 10:12 18.08.2018, 17:43
1729
banner1032

Düzce'de Mergiç Mahallesi'nde bulunan hayvan pazarı ile özel işletmelerde kurbanlık satışlarının artarak devam ettiği şu günlerde, güvenlik güçlerinden sahte para konusunda dikkatli olunması gerektiği yönünde açıklamalar gelmeye devam ediyor. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü’nden sonra jandarmadan da yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla sahte para uyarısı geldi.

Küçük ve büyükbaş kurbanlık satan satıcıların yanı sıra kurbanlık alan vatandaşların da sahte paralara karşı uyanık olmasını isteyen Düzce İl Jandarma Komutanlığı, kurbanlık için yapılan ödemelerde sahte paraların olabileceği üzerinde durarak iyice kontrol edilmesi tavsiyesinde bulundu. Ayrıca trafik yönünden de önemli uyarılar yapıldı.

 Açıklamada şunlar kaydedildi:
“Kurban Bayramı öncesinde olası hayvan hırsızlıklarına karşı tedbirli olunuz Kurban ücreti olarak verilen paraların sahte olabileceği, dolandırıcıların bu yolla sizleri mağdur edebileceği hususunda dikkatli olunuz. Şüphelendiğiniz durumları 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildiriniz. Trafik yoğunluğu artacağından uykusuz ve yorgun araç kullanmayınız. Emniyet kemerinizin sizi hayata bağladığını unutmayınız. Mutlu ve huzurlu bir bayram geçirmeniz dileklerimizle.”

Haber: C. ÜSTÜNER

banner844
Yorumlar (0)
18
parçalı bulutlu