banner851

banner955

TRAKTÖR SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTÖR DAĞITILDI

Düzce İl Jandarma Komutanlığı tarafından, tarım sezonunun başlamasıyla birlikte tarım araçlarının karıştığı kazaların önüne geçmek amacıyla "Reflektör Tak Görünür Ol" kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında Çilimli ilçesinde traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım aracı sürücülerine eğitim verilerek, üçgen reflektör dağıtımı yapıldı.

Asayiş 09.05.2022, 17:44 09.05.2022, 23:46
1203
TRAKTÖR SÜRÜCÜLERİNE REFLEKTÖR DAĞITILDI

Düzce İl Jandarma Trafik Timleri ve Çilimli İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından traktör ve pat pat sürücülerine "Koruma çerçevesi hayat kurtarır" projesi kapsamında ''Reflektör Tak, Görünür Ol'' sloganı ile eğitim programı düzenlendi.   

Etkinlikler kapsamında traktörlerde görünmeyi sağlayan üçgen reflektör, flaşörlü lamba ile 2001 yılından sonra üretilen traktörlerde zorunlu olan devrilme esnasında sürücünün traktörün altında kalarak ölmesini veya ağır yaralanmasını engelleyen “Devrilmeye Karşı Koruma Çerçevesi (ROPS)" bulunup bulunmadığı kontrol edildi.

Ekipler ayrıca, traktör kazalarında arkadan çarpmanın önlenmesi için, ışık donanımlarının çalışır durumda olması, traktör römorklarına "üçgen reflektör” takılması ve tepe lambası ile birlikte traktörlerin görünürlüğünün arttırılmasının büyük öneme sahip olduğu konusuna dikkat çekti.

Üreten, üretilene değer katan, ülkenin kalkınmasına katkı sağlayan çiftçilerin canlarının yanmaması için her türlü çalışmayı yapacaklarını belirten ekipler, kabin veya koruyucu çatı kullanımı, devrilme ve takla atma şeklindeki kazaların, ölümlü sonuçlanma ihtimalini dört kat düşürdüğünü belirterek, sürücülerle birlikte traktör römorklarına reflektör taktı ve trafik güvenliği konusunda bilgilendirici broşürler dağıttı.

Etkinlik esnasında faaliyet alanına gelen minik misafirleri için de hazırlıklı olan Jandarma Trafik Timleri, çocuklara boyama kitabı, şapka, kırmızı düdük ve çikolata ikramında bulunarak onlardan özellikle emniyetli yolculuk yapılması adına traktörlere binip yolculuk yapmamaları sözünü aldı.

Düzce Jandarma Trafik Şube Müdürlüğünce sorumluluk alanında bulunan tüm karayolu üzerinde yol kullanıcılarının can ve mal güvenliğinin sağlanması için trafik denetimi ve bilgilendirme faaliyetlerine devam edileceği ifade edildi.

banner844
Yorumlar (4)
Aa 8 ay önce
Bir bana denk gelmiyor bu işler. Şeker dağıtılır, çiçek dağıtılır, reflektör dağıtılır. Bana gelince de kimlik veya ehliyet kafana göre birini ver :))) Ne hikmetse her çevirmede durduruluyorum.
Vatandaş 7 ay önce
Senin ki bahtsız Bedevi işi olmuş kanka ☺️
KÜRŞAT YILMAZ 8 ay önce
Teşekkürler...
KÜRŞAT YILMAZ 8 ay önce
"Reflektör"
Yeni Sayımız