banner851

banner955

TRAKTÖR VE PAT PATLAR DENETLENDİ

Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı trafik timleri, bahar aylarının gelmesiyle olası kazaların önüne geçmek amacı ile traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım araçlarına yönelik denetimlerine devam ediyor. Düzce’nin çeşitli bölgelerinde eş zamanlı yapılan denetimlerde, 196 traktör ve pat pat kontrol edilirken, kuralları ihlal eden 8 sürücüye 3 bin 046 TL para cezası kesildi.

Asayiş 18.04.2022, 10:18 19.04.2022, 13:54
3098

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte bahçelerine traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım araçları ile çalışmaya giden çiftçiler, karayollarında ve engebeli arazilerde tehlike oluşturuyor. Geçtiğimiz yıllarda yaşanan traktör ve pat pat kazalarında çok sayıda kişi hayatını kaybederken, çok sayıda kişi ise yaralanmıştı.

Bu durumu göz önünde bulunduran Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Trafik Timleri, karayolları üzerinde ve köy yollarında denetimlerini sıklaştırdı.

Jandarma Trafik Timleri dün gün boyunca merkeze bağlı Aydınpınar Köyü Yolu, Akçakoca ilçesine bağlı Ortanca, Kınıklı, Kirazlı Köy yolları,  Gölyaka ve Yığılca yolu üzerinde traktör ve pat patlara yönelik denetim gerçekleştirdi.

Toplamda 196 aracın kontrol edildiği denetimlerde, kuralları ihlal eden 8 traktör ve pat pat sürücüsüne 3 bin 046 TL para cezası kesildi. Denetimlerde ayrıca, bir araç ise trafikten men edildi.

Denetimlerin olası kazaların önüne geçmek için bahar ve önümüzdeki yaz ayları boyunca artarak devam edeceği bildirildi.  

Yorumlar (4)
VATANDAŞ 8 ay önce
UMARIM BU SENE SEZONDA PATPAT DEVRİLDİ TRAKTÖR DEVRİLDİ HABERLERİ İLE KARŞILAŞMAYIZ. ZAMANINDA CİMERE BU KONUDA BAŞVURUDA BULUNDUM. BİR İŞE YARADIĞINI SANMIYORUM. HER SENE YİNE PATPAT, TRAKTÖR KAZALARINDA CAN VEREN İSANLARIN HABERLERİNİ GÖRÜYORUZ.
YAVUZ81,08 8 ay önce
Trafiktekiler yetmedi çiftçinin garibin aracına göz diktiler YAZIKLAR olsun ne kadar hazineyi kâra geçirdi bu uygulama emniyet müdürüne madalya takılmalı
Düzceli 8 ay önce
Ceza neden kesiliyor gariban köylüye ikaz et gönder
Düzcelii 8 ay önce
Mazota zam gübreye zam tohuma zam traktöre ceza bu gidişle bir çöpü bile uretemeyeceğiz devam edin böyle, milletin boyunu bükün
Yeni Sayımız