banner851

banner955

TRAKTÖR VE PAT PATLARA YÖNELİK DENETİMLER ARTTI

Bahar ayının gelmesi ile birlikte başlayan tarım sezonunda artan traktör ve tarım araçları kazalarında can ve mal kaybını önlemek için Düzce İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Düzce’nin bazı köy yollarında denetim yaptı. Yapılan denetimlerde çok sayıda traktör ve pat pat olarak tabir edilen tarım araçları kontrol edilirken, çok sayıda araca yüklü miktarda trafik cezası uygulandı.

Asayiş 28.03.2022, 11:09 28.03.2022, 17:47
6112
banner1032

Bahar ayının gelmesiyle başlayan tarım sezonunda, traktör ve pat pat diye tabir edilen tarım araçları ile birlikte tarlasında çalışmaya giden çiftçiler, köy yolları ve engebeli arazilerde tehlikeli koşullarda ilerliyor. Geçtiğimiz yıllarda meydana gelen traktör ve pat pat kazalarında, çok sayıda vatandaş can verirken, çok sayıda vatandaş ise yaralanmıştı.

Bu durumu göz önünde bulunduran Düzce İl Jandarma Komutanlığı Trafik Timleri, Akçakoca’ya bağlı Tepeköy, Altınçay, Kaynaşlı ilçesine bağlı Sarıçökek, Cumayeri İlçesine bağlı Dokuzdeğirmen, Çilimli İlçesine bağlı Yenivakıf ile Aynalı Köy yollarında, traktör ve pat patlara yönelik özel trafik denetimi gerçekleştirildi.

 Yapılan denetimlerde 146 tarım aracı ve sürücüsü kontrol edilirken, eksik evrakı bulunan 22 araca ise 21 bin 683 TL idari para cezası uygulandı. Ayrıca, 4 araç trafikten men edilirken, icra nedeniyle araması bulunan bir traktör ise bağlandı.

Traktör ve pat patlara yönelik denetimlerin can ve mal kaybının önüne geçmek için bahar ve yaz ayları boyunca artarak devam edileceği bildirildi.

banner844
Yorumlar (2)
Garip 6 ay önce
Can ve mal güvenliği için olduğuna inanmıyorum. İcralık borcu olan traktörde can güvenliğindenmi bağlanmış. Çifçi işinde gücünde çalışıyor. Mazot cep yakıyor. Durumu olan ihmal etmez yaptırır. Durumu olmıyan garibana ver gelsin ceza öde öde yazık garibana. Neeyse kimin umrundaki köylüler.
Türkmen köylü 7 ay önce
Köylü yü de aradan çikarın muayene yok egzoz muaynasiyok kesin köylüye cezayı
18
kapalı