banner851

banner614

VALİLİK’TEN ZORUNLU AÇIKLAMA!

banner619

Yığılca’nın Kırık Köyü’nde ortaya çıkması ile birlikte Düzce’de bir anda gündeme oturan 'Hanta Virüsü'ne yönelik araştırmalar devam ederken, hastalık hakkında asılsız bilgilerin yayılması valiliği açıklama yapmaya itti. Valilik, İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri dışındaki açıklamalara itibar edilmemesi uyarısı yapıldı.

banner846
Asayiş 05.05.2017, 16:22 05.05.2017, 17:49
5399
banner844

Rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan 6 kişide hanta virüsüne rastlanılan Yığılca’nın Kırık Köyü’nde araştırmalar sürerken, hastalık hakkında ortaya atılan asılsız bilgiler, köylüler de tedirginliğe yol açtı. Geçtiğimiz günlerde Hanta Virüsü’nün etkilerinin incelenmesi amacıyla ormancılıkla uğraşan köylü ve ailelerinden kan örnekleri alınan köyde, detaylı çalışmalar sürerken, doğru olmayan söylenti ve paylaşımların ortaya çıkması Düzce Valiliği’ni harekete geçirdi. Valilik, sağlık müdürlüğü yetkilileri dışında yapılan hiçbir açıklamaya itibar edilmemesi gerektiğini vurguladı.

Açıklamada, “İlimiz Yığılca İlçesinde gündeme gelen 'Hanta Virüsü' hastalığı ile ilgili bazı asılsız bilgi ve paylaşımların çeşitli yollarla yapıldığı bununda özellikle bölgede yaşayan vatandaşların üzerinde olumsuz etkiye neden olduğu, ilimizde bu tür önemli sağlık sorunları ile karşılaşıldığında Sağlık Bakanlığımızın  ilimizdeki temsilci olan İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri aracılığı ile yapılan açıklamalara itibar edilmesi gerektiği, bunun dışında yapılan bilgi paylaşımı ve değerlendirmelere itibar edilmemesi gerekliliğini kamuoyuna ve halkımıza duyururuz.” denildi.
 

Yorumlar (0)