banner851

banner614

‘1.5 YILDA GÖZLE GÖRÜLÜR BİR HİZMET YOK’ TEPKİSİNE NE DİYORSUNUZ?

banner619

Düzce Belediye Başkanlığı görevinde 1.5 yıla yaklaşan Faruk Özlü, hakkındaki ‘Gözler görülen bir iş yok’ eleştirileri için “Geçen bir yıl planlama yılıydı. Bu sene Millet Bahçesi’nin, çöp tesisinin bittiğini göreceğiz. Toplu taşıma sisteminin rayına girdiğini göreceğiz. Geçen sene göremediler çünkü biz çalışıyoruz.” dedi.

banner846
Düzce 08.09.2020, 16:49 08.09.2020, 17:46
5229
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, görevdeki 500 gününü anlattığı kahvaltılı basın toplantısında   Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın sorduğu soruları cevapladı.

Kusursuz Kafe’de düzenlene programda Ünsal’ın “Halktan gelen bir soruyu sormak istiyorum. Bir buçuk iki sene oldu, beklentimiz çok yüksekti, Faruk Bey beklentilere cevap veremedi. Yapılan bir iş yok, göze görülen bir yok diye bir eleştiri geliyor. Siz bu konuda ne diyorsunuz?” sorusuna Başkan Özlü, şu yanıtı verdi:

“Şimdi şöyle geçen bir yıl planlama yılıydı, programlama yılıydı ve bütçe bulma yılıydı. Geçen sene yaptığımız planlar, programlar ve bütçelerin ilk sonuçlarını bu sene göreceğiz. Bu sene ne göreceğiz; Bir, Millet Bahçesi’nin bittiği göreceğiz. İki, çöp tesisinin bittiğini göreceğiz. Toplu taşıma sisteminin rayına girdiğini göreceğiz. Dolayısıyla bunlar bu sene hayata geçecek. Yani vatandaşlarımız bu sene görecekler. Geçen sene göremediler çünkü biz çalışıyoruz.” diye cevap verdi.

“Ali Ergün Düzce Belediyesi’nde çalışmaya başlayacak”

Uzun yıllar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde İmar Müdürlüğü yapan Ali Ergün’ün Düzce Belediyesi’nde çalışmaya başlayacak olması ile ilgili de soruyu cevaplayan Özlü, “Ali Bey Düzce Belediyesi’nde çalışacak. Ben kendisiyle görüştüm, bir makam talebi olmadı. Dedi ki “Ben verdiğiniz her görevi yapacağım.” Ona daha çok kendi alanıyla ilgili, özellikle bu çevre düzeni planı hazırlanmasında bir görev vereceğiz. Kentsel Dönüşüm gibi. Çünkü iyi bir birikimi var. İstanbul’da çalıştı, Düzce’yi biliyor. Onunla beraber çalışacağız. Şu an da danışman gibi olacak.” dedi.

“Fisko Kavşağı için proje hazır”

Düzce’nin önemli bir geçiş güzergahı olan Fiskobirlik Kavşağı ile ilgili de bilgiler veren Özlü, “Hazır, şu anda hazır ama projeler ile ilgili endişelerimiz var. Çünkü alan dar olduğu için az önce söylemeye çalıştım, sadece karşıdan karşıya geçiş, yani doğu batıdan geçiş, kuzeyden güneye geçiş hakkı veriyor. Alan dar olduğu için yandan yonca yapma imkanı yok, bütçesi var, projesi hazır karayolları bizden başlayın onayı bekliyor.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (13)
Osman 11 ay önce
Planlamaktan icraat yapamadı adamcağız. Az daha planlasa zaten görev süresi tamamlanacak.
Düzce'nin Damadı 11 ay önce
İnşaAllah. Çöp tesisi çabuk biter. Fatih Mahallesi'nde rüzgâr çıktığı zaman çöp kokusundan bıktık. Yazın sıcakta pencere kapı kapattık.
Yanlış 11 ay önce
Şakacı şey seniiii
öz düzceli 11 ay önce
biz normal zamandada cenazemiz olduğunda verdik isteniyorki yeni birşey değilki bu bi cenaze yıkamaya üniversitede pandemiden öncede 300-400 tl para isteniyorki
Düzceli 11 ay önce
Keleşin yaptıklarını yıkmak,Atatürk anıtına çelen koymamak,zoraki çalışanı emekli edip yerine kendine şakşak yapanları işe almak,işi bilmez doktoru,marketciyi bşk yrd yapmak burçine minnet borcu,md yapmak kervan kavşağını daraltmak eziyet etmek
Düzceliyim kardeşim 11 ay önce
Özlü Allahın kitabın varsa fisko kavşağını çiçekle böcekle daraltma tamammı yolu genişlet yaaaa göbekteki çiçekleri kaldır kimse sana aferin demiyor merak etme
Vatandaş 11 ay önce
Şu Aydınpınar caddesi kaldırımlarına bir el atın , özellikle akaryakıt istasyonu tarafından Aydınpınar istikameti , mayın tarlası gibi , geçen Cuma’ya giderken paçama sıçrayan suyun vebali başkana
Önder turacı 11 ay önce
Ünsal başkan ne öyle Allah belanızı vermesin saçma sapan başlıklar gülmekten yerlere yattık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın