banner851

banner614

30’UN ÜZERİNDE KİTABI BULUNUYOR

banner619

Düzceli yazar İlhan Akın’ın “Bekle Beni Üniversite” ve “Ganj’ın Gözyaşları” adlı romanları Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteğiyle Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM) okullarının kütüphane raflarında yerini aldı.

banner846
Düzce 07.02.2021, 14:45
886
30’UN ÜZERİNDE KİTABI BULUNUYOR
banner844

Ülke genelindeki 81 ilde sayıları 200’ü bulan ve Millî Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak eğitim veren BİLSEM Okullar üstün yetenekli öğrencileri desteklemek için özel bir müfredat uyguluyor.

BİLSEM Okulları öğrencilerin, üstün yetenek ve yönlerini keşfetmeyi, onları yetenekleri doğrultusunda desteklemeyi amaçlayan okullar olarak biliniyor.

Yazar Akın’ın, İngilizce ’ye de çevrilen Hint Tarihi ve Hint Kültürü ile ilgili “Ganj’ın Gözyaşları” adlı romanı 2011 yılında “Yılın Romanı”, 2012 yılında da aynı roman üzerinden “Yılın Romancısı” seçilmişti.  Akın’ın 30’un üzerinde kitabı bulunuyor.

BİLSEM NEDİR?

Bilim ve Sanat Merkezleri (BİLSEM); örgün eğitim kurumlarına devam eden ve genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müzik yetenek alanlarında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitim vermek üzere açılan özel eğitim kurumu olarak tanımlanıyor. Özel yetenekli öğrencilere kendi potansiyellerini anlamaları, kendilerine ve topluma katkıda bulunabilmeleri için okullarda verilen eğitimi zenginleştiren ve farklılaştıran bir eğitim programı sunan bilim ve sanat merkezleri 81 ilde hizmet veriyor.

Yorumlar (3)
Düzceli 6 ay önce
Tebrik ederim, İlhan Bey güzel çalışmalar yapıyor.
Osman KESEN 6 ay önce
İlhan Beyi Tebrik ederim. Başarılı çalışmaları var.
Düzcesever 6 ay önce
Helal olsun!...