banner851

banner614

ACABA ŞİMDİ NEREYE GİDİYOR?

banner619

Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'in İstanbul Caddesi Yayalaştırma Projesi kapsamında yaptırdığı tramvay, yeni Başkan Dr. Faruk Özlü'nün rayları sökmesi ile tarih oldu. Doğru düzgün Düzce halkına hizmet veremeden istasyonda çürümeye terk edilen tramvay, bu sabah bir çekicinin arkasına yüklenerek, kimbilir nereye gitti...

banner846
Düzce 22.11.2019, 11:41 22.11.2019, 19:53
5955
banner844

Son 3 belediye başkanı ile İstanbul Caddesi adeta "Yap-boz" tahtasına döndü. İlk başkanlık döneminde İstanbul Caddesi'ni araç trafiğe kapatma fikrini dillendiren Mehmet Keleş, ikinci kez koltuğa oturduğunda bunu icraata döktü.

Keleş kapattı, Ay açtırdı
2017'nin temmuz ayında Düzce Belediyesi Yayalaştırma Projesi kapsamında araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi, 3 Aralık 2018 tarihinde ise dönemin Belediye Başkanı Dursun Ay'ın talebi ve "İl Trafik Komisyonu" kararı ile tekrar ulaşıma açıldı.

Düzceli tramvayı bir gördü, bir görmedi
Trafikte artan sıkıntılar, cezai yaptırımlara karşılık bisiklet ve motosiklet sürücülerinin yola girmeye devam etmesi ve esnafın işlerinin olumsuz etkilenmesi gibi nedenlerle yolun tekrar açılmasını isteyenlerin yüzü bu kararla gülerken, yüz binlerce lira harcanan ancak sık sık arızalanan nostaljik tramvay da bir süre daha gidip-geldikten sonra bir daha raylara çıkmamak üzere istasyona çekildi.

Akıllarda ise bu projeye boş yere akıtılan paralar kaldı.

Özlü kökten söktü
31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından başkanlık koltuğuna oturan Dr. Faruk Özlü Düzce'nin kalbi konumundaki İstanbul Caddesi'nin daha modern bir hale bürünmesi gerekçesiyle kapsamlı bir proje hazırlattı. Uzmanlarla yapılan görüşmeler sonucu son şekli verilen proje doğrultusunda tramvay rayları söküldü yerine bisiklet yolu yapıldı.

Çekiciye yüklenip götürüldü
15 Temmuz Şehitleri Parkı yanındaki istasyonda çürümeye bırakılan tramvayın akıbeti ise merak konusu oldu. Belediye yetkililerinden nasıl değerlendirileceği konusunda tek demeç gelmeyen tramvay bu sabah saatlerinde bir çekiciye yüklendi ve yola çıktı. Düzce'nin göbeğinde İstanbul'un meşhur İstiklal Caddesi havası oluşturmak isteyen eski Başkan Keleş'in kısa süre de olsa gerçeğe dönüştürdüğü bu hayali de çekicinin kasasında uzaklara doğru yol aldı.

 

Yorumlar (30)
Vatandaş 2 yıl önce
Yaptığınız haber içinize nasıl siniyor merak ediyorum. Nereye gidiyor çok merak ettiyseniz peşine takılıp gidersiniz, öyle arkasından bakıp yorum yapmakmıdır haberci olmak? Yazık size!
... 2 yıl önce
nereye gidiyor acaba...hangi ilin başını yakacaklar bu sefer..
Tramvaymı paralarmı 2 yıl önce
Giden tramvaymı .? Vergilerimiz paralarımızmı.?
İlkokul çocuğuna sorsanız böyle bir israfta bulunmazdı.düzcenin en işlek caddesini medeni kullanıma uygun, modern kullanıma uygun hale getirin bırakın lütfen.. proje adı altında daha kaç milyon yada milyar zararı vatandaş ödeyecek.? Resme bakarsanız proje denilen şeyin israf olduğunu görmemek için kör olmak gerekir.. çok üzücü. İnsanlar evine doğru düzgün gıda maddesi alamazken bumudur yani. adına proje deyip insanların vergilerini ezmeyin artık.
osmanlı 2 yıl önce
kendine lazım olmayanı alan lazım olana satarmış.
Dzc 2 yıl önce
Keşke keşke dememek icin bazı projeler halka da sorulsa. Ortak kararda suçlu aranmaz..
Boş gezen 2 yıl önce
Sürgüne gidiyor.
Sabir 2 yıl önce
Cumayerine gidiyo
Serdar Gürler 2 yıl önce
Yine bir belediyenin ocağına incir ağacı dikmeye gidiyordur öküzün trene baktığı gibi bakarlar iş bilmez kişilerin elinde olunca böyle oluyor birileri ile aşık atmaya kalkınca her taraflarına bulaştırıyorlar siz kim tranvay kim .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
kapalı