banner851

banner614

ACİLDE 'BEKLEME' ÇİLESİ

banner619

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde sedye üzerinde kıvranan hastaların uzun süre beklemek zorunda kalması şikayet konusu oldu.

banner846
Düzce 12.08.2019, 16:15 12.08.2019, 18:47
3005
banner844

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne Kurban Bayramı'nda da başvuru sayısı azalmadı.  Acil servise gelen hastalar rahatsızlık durumlarına göre yeşil, sarı ve kırmızı olarak adlandırılan  alanlara yönlendirilirken, saatlerce sıra bekleme zorunda kalan hasta ve hasta yakınları, bu duruma tepki gösterdi. Haber merkezimizi arayarak, her alanda sadece bir uzman hekimin görev yapması yüzünden hastaların sedye üzerinde uzun süre acılar içerisinde kıvrandığını belirten hasta yakınlarının ihbarı üzerine haber ekibimiz soluğu acil servis önünde aldı. Burada şikayetini dile getiren vatandaşlar, acilde doktor sayısının arttırılması yönünde taleplerini dile getirdi.

Fıtık yüzünden çok ağrısı olan eşini devlet hastanesi aciline getirdiğini ancak hasta yoğunluğundan  uzun bir süredir sıra beklediklerini belirten Murat Nalbant isimli vatandaş, doktor azlığından dert yandı ve yetkililere seslendi.

"Hastam sedyede kıvranıyor"

Nalbant, "İki gün önce devlet hastanesine geldim, eşimin fıtığı patlamak üzereydi. Müdahale yapıldı. Beyin cerrahı çağrıldı o muayane yaptı. Bayram tatili sonrası perşembe günü gelirsiniz, Emar (MR) çekilip ameliyat programı yapılır" dedi. Ancak eşimin ağrısı artınca bugün yeniden getirdim sarı alana (Acilde hastanın durumuna göre yönlendirilen alan) eşimin sağ tarafı tutmuyor bunu doktora izah ettim. Ancak 'Sıranızı bekleyin' dedi. İçeride de 70-80 hasta var. Hastam sedyede kıvranıyor. Milletvekillerimize, cumhurbaşkanımıza, başkanlarımıza duyurulur. Devlet hastanesinde sıkıntı yok deniyor ya!" diye konuştu.

"Hocamıza derdimiz anlattık ancak ilgilenmedi"

İçeride sadece bir doktor gördüğünü söyleyen Nalbant, "Hocamıza derdimiz anlattık ancak ilgilenmedi" diyerek, sedyede kıvranan eşi ile sıra numarasının yanması için sabırla beklediklerini ifade etti.

"Herhalde doktor muayene edemeden gidip gömeyeceğiz"

Bu durumu bayram tatilinin hemen sonrası ilgili mercilere ileteceğini belirten Nalbant, "Durumumuzun acil olduğu anlattık ancak sanki yabancı bir yere gelmiş gibi 'Sıranızı bekleyin' diyerek apar topar dışarıya çıkarıldık. Hastamız herhalde beklerken ölecek, doktor muayene edemeden gidip gömeyeceğiz." dedi.

"Bir sancı için 3 saat, 4 saat bekletilecekse..."

Yine Erol Demir isimli hasta yakını da 1 saati aşkın süredir muayene için beklediklerini anlattı.

Demir, "İstanbul'dan misafir olarak geldim. Gelinim rahatsızlandı. Acile geldik. Acilde bir doktor var. Yaklaşık 1.5 saatir bekliyoruz, daha ne kadar bekleyeceğiz bilmiyoruz. Devletimizin koskoca hastaneye bir tane doktor bırakması çok mantıksız geldi bana. Bunların düzelmesini istiyoruz. Doktorlara hasta ve hasta yakınlarının kaba davrandığı yönünde konuşuluyor ya aslında bu durum böyle acil vakalarda yaşanıyor. Yoksa normalde kimse doktolara kaba davranmaz herkesin görevini yapması lazım. Altı üstü bir sancı için gelindi buraya. Bir sancı için 3 saat, 4 saat bekletilecekse, böyle bir hastaneden bunu beklemiyoruz." dedi.

Öte yandan Düzce Atatürk Devlet Hastanesi'nde Kurban Bayramı dolayısıyla doktor sayısında bir azalma olmadığı, her zamanki gibi uzman ve pratisyen hekimlerle muayene işleminin gerçekleştirildiği bildirildi.

Haber: C. ÜSTÜNER
Görüntü: C.A. KUŞ- T. BEKTAŞ

Yorumlar (25)
Biz ses çıkarmadıkça..... 2 yıl önce
Gerçekten işini seven kişiler tarafından planlamalar yapılmalı. 1 Dr yetersiz. birirlerini idare ediyorlar nöbetleşe güya. ACİLEN DENETİM MEKANİZMASI OLUŞTURULMALIDIR.
Biraz Saygı-Empati 2 yıl önce
Yorum yaparken kolay. Adamın eşi acıdan kıvranırken kenarda bekletiliyor. Ölecek der tabiki. Ne tepki verecekti? Daha önemlisi şu: Aynısı sizin başınıza gelse ne yaparsınız??
vatandaş 2 yıl önce
Doktorların işi tabiki zor. Ama yetkililer ona göre planlama yapacak. Kocaman hastanede bayram günü 1 Dr olurmu? Hem Dr az hem de saygısızca işlem yapılıyor. Köylüye de valiye de aynı seviyede durulmalı..
Burhaniye 2 yıl önce
Yorumlar komik. 1-) Dr ve ekibi istisnasız her hastaya aynı saygıyı göstermek zorunda. 2-) Koskoca devlet hastanesinde 1 tanemi yetkili olur? Şikayetten sonra nasıl bir anda gelebildiler peki?
Hastane 2 yıl önce
Her Seçim Döneminde Hastaneleri Anlatan Yurttaşlar Buradalar mı?
Sahra 2 yıl önce
Devlet hastanesinde normal zamanda da sira alabilmek cok sıkıntı.basina gelenler billir, ah o yaşlı insanlar sosyal medya kullanmakta iyi olsalar da yazsalar buralara.hastane var doktor yok,bandrol alamadan geri dönüyoruz
nail erdinç 2 yıl önce
özeller çokmu iyi soğuk algınlığı diye eve yolladılar apandistti patlamış araştırmaya zor yetiştirdik düzcede bu sıkıntılar bitmiyor biteceğide yok
İsmail 2 yıl önce
Normal zaman da aynı şeyler bence yetkililerin bir el atması lazım bu konuya benimde hastam sedyede kaldı biz müdahale edemeyiz diye saatlerce bekletildi ve sonunda özel bir hastaneye sevk etmek zorunda kaldık.kamu da devrim buysa olmaz ols
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
açık