banner851

banner955

ADLİYEYE GİRİŞTE SIKI KONTROL

Düzce Adliyesi'nde koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen adli ve idari yargı ilk derece mahkemelerine ait duruşma ve keşifler başladı.

Düzce 16.06.2020, 15:08
1639
ADLİYEYE GİRİŞTE SIKI KONTROL
banner1032

Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen adli ve idari yargı ilk derece mahkemelerine ait duruşma ve keşifler bugünden itibaren başladı.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), pandemi sürecinde tutuklu ve acil işler, dava zamanaşımı yakın olan soruşturma ve kovuşturma dosyaları, yürütmenin durdurulması istemleri ile ivedi sayılacak diğer iş ve işlemler haricindeki adli ve idari yargı ilk derece mahkemelerine ait duruşma ve keşifleri 16 Haziran 2020'ye kadar ertelemişti.

Karar uyarınca, adli ve idari yargı ilk derece mahkemeleri bugünden itibaren bütün işlerine kaldığı yerden devam etmeye başladı. Sabah saatlerinde Düzce Adliyesi de normal yoğunluğuna dönerken, binaya girişte kontroller sıkılaştırıldı. Polisle, sırayla içeri alınan vatandaşları sık sık maske ve sosyal mesafeye uymaları konusunda uyardı.

Pandemi sürecinin başından beri uygulandığı şekilde adliyeye girenlerin ateşinin ölçülmesine devam edildi. Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı, adliye içerisinde sosyal mesafe kurallarına uyulmasını sağlayacak düzenlemeler yaptı. Bu kapsamda adliye giriş kapılarına sosyal mesafe kurallarını hatırlatan uyarı ve bilgilendirme afişleri ile duruşma salonlarının kapılarına içeriye en fazla kaç kişinin girebileceğinin belirtildiği levhalar asıldı. Çeşitli noktalara dezenfektanlar yerleştirildi. Ayrıca mübaşirler, duruşma sırasında nasıl davranılması gerektiği konusunda vatandaşları bilgilendirdi.

Yorumlar (1)
HİÇ ŞAŞIRMADIM 2 yıl önce
Bİ DAVA AYLARCA ERTELENIYORDU TAM BAHANESI OLDU CORONA HIC YAPMAYIN EMI BİTMESİN DAVALAR .
25
orta şiddetli yağmur