banner851

banner955

ANAOKULUNUN ÖNÜNÜ KÖPEKLER MESKEN TUTTU

En büyüğü 5 yaşında olan küçük çocuklarının eğitim aldığı Bayraktepe Anaokulu’nun önünü başıboş sokak köpekleri mesken tuttu. Her sabah ve akşam çocuklarının okul yolunda köpeklerin insanların üzerine yürüdüğünü belirten vatandaşlar, sorunun çözümüne yönelik yaptıkları başvurulardan yanıt alamamaktan şikâyetçi oldu.

Düzce 25.11.2021, 14:10 25.11.2021, 19:17
1847

Düzce’den sayıları gittikçe artan başıboş sokak köpeklerinin neden olduğu tedirginlik de gün geçtikçe büyüyor. Köpekler nedeniyle vatandaşların sokakta yürümeye bile korkmaya başladığı adres bu kez Bahçeşehir 7. Bölge oldu.

Vatandaşlar küçük çocuklarının eğitim aldığı Bayraktepe Anaokulu’nun önünü mesken tutan köpeklerden ve sorunun çözümüne yönelik yaptıkları başvurulardan yanıt alamamaktan şikayetçi oldu.

‘Okul yolu, köpek dolu’

0 542 767 18 81 numaralı Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı’na kendilerine her sabah ve akşam dehşeti yaşatan köpeklerin fotoğraflarıyla birlikte ulaşan bir veli, “Burası Bahçeşehir Bayraktepe Anaokulu’nun önü. Burada her gün böyle onlarca köpek var. Çocuklarımızı bırakırken alırken korkuyoruz ki 5 yaş ve altı çocuklar bunlar.” sözleriyle durumdan yakındı.

‘İlla bir çocuğun canı mı yanmalı?’

Düzce Belediyesi’ne defalarca müracaat etmelerine karşılık atılan bir adım olmadığını savunan vatandaş köpeklerin insanların üzerine yürüdüğünü belirterek, “Her türlü şikayet, telefon hepsini yaptık ama kesinlikle ilgilenen olmadı. Bu köpekler sakin ve uslu da değil biri havlayınca hepsi bir havlayıp üstümüze yürüyorlar. İlla bir çocuğun canımı yanmalı?” dedi.

Korkulu ve endişeli vatandaşlar, gözlerinden sakındıkları evlatlarının eğitim aldığı okulun önündeki bu duruma bir an evvel bir çözüm bulunmasını istiyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (7)
Vatandaş 1 yıl önce
Bu kadar hayvan düşmanı olmayın ve cocuklarınızı böyle yetiştirmeyin. Bir hayvana mama verin su koyun başını sevin. Yeter artık bu hayvanları düşman göstermeniz. Dünya sadece sizin değil. Bunu ne zaman öğreneceksiniz. Onlar da aramızda yaşayacak. Provoke etmeyin.
Wwww 1 yıl önce
hayvanları katledin öldürün yok edin demiyoruz çocuklarımızda öyle yetiştirmiyoruz evlerimizde bizde hayvan besliyoruz kapıda kopeyimizde var ama kimseye saldirmiyor ayrıca oradaki köpeklerde aç oldukları için saldirmiyorlar anaokulunun önünde olmaz
BAHÇEŞEHİRLİ 1 yıl önce
Belediye bunları çok iyi görüyor hatta aparmanların önüne kulübe bile koyuyor kime neyi şikayet edeceğız
Yazık 1 yıl önce
Konutların her yeri köpek dolu ve bunu halen daha çözemeyen bakan başkanımız var ne yazıkki
Vatandaş 1 yıl önce
Ortalık köpek dolu, bu köpek işini bile bir düzene koymadılar.Topla barınağa koy.Bahceshir üvey yerleşim sanki.Belediye hizmetleri yetersiz..Müstakil belediye olmalı bence..
Tamer 1 yıl önce
Belediye yine her zamanki gibi hiçbirşey yapmıyor, her yer köpek dolu, ayıp ya
komşu 1 yıl önce
evet çok tehlikeli Allah muhafaza arabayada bazen saldırıyolar o bölgede
Yeni Sayımız