banner851

banner955

ASBESTLİ BORULAR TARİHE KARIŞACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, belediye olarak suyun temini ve dağıtımı konusunda önemli yatırımlara imza attıklarını belirterek, “Yeni su hatlarının döşenmesine başlıyoruz. Böylece hem kaçaklar önlenmiş olacak hem de asbestli borulardan kaynaklı sorunlar sona erecek.” ifadelerini kullandı.

Düzce 23.03.2021, 11:41 24.03.2021, 16:46
1441

İnsanların içilebilir temiz suya erişiminde yaşadıkları sorunlara dikkat çekilmesi ve su kaynaklarının korunması konusunda sosyal bilinç oluşturulması amacıyla Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, 22 Mart tarihini “Dünya Su Günü” olarak ilan etti.

Bu önemli gün dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, enerjiden sanayiye, turizmden ulaşıma kadar hayatın tüm alanlarında yaşamsal önem arz eden yegane kaynağın su olduğuna dikkat çekti.

“Düzce’nin en az 50 yıllık su sorununu çözüyoruz”

Düzce Belediyesi olarak suyun temini ve dağıtımı konusunda önemli yatırımlara imza attıklarını açıklayan Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, şunları kaydetti: “İçme suyu arıtma tesisimize farklı kaynaklardan su temini yaparak vatandaşlarımızın günün her saati suya ulaşmaları için ekiplerimizle mücadele ediyoruz. Yeni su hatlarının döşenmesine başlıyoruz. Böylece hem kaçaklar önlenmiş olacak hem de asbestli borulardan kaynaklı sorunlar sona erecek. Ayrıca DSİ ile birlikte yeni bir regülatör kuruyoruz. Düzce’nin en az 50 yıllık su sorununu çözüyoruz.”

İsrafla gelen kuraklık

Temiz suyun yanlış kullanımlarla kirlendiğini belirten Başkan Özlü, “İçme ve kullanım suyu olarak tüketiminin yanı sıra, tarımsal sulama, enerji üretimi ve turizm gibi birçok alanda istifade ettiğimiz su, yanlış kullanım nedeniyle her geçen gün temizliğini kaybetmekte, kirlenmektedir. Suyun israf edilerek kullanılması ve küresel ısınma gibi nedenlerle de su kaynakları her geçen gün azalmakta, sulak ve verimli topraklar kuraklaşarak çölleşmektedir. Bu konuda devletimizin yetkili organları tarafından alınacak tedbirlerin yanı sıra, birey olarak bizlere de birtakım görevler düşmektedir. Günlük hayatta su israfını önleyecek tedbirler almak ve bu yönde tutum sergilemek hem vatandaşlık hem de insanlık görevimizdir. Hep birlikte suyu dikkatli kullanalım ki geleceğimiz olan çocuklarımıza sağlıklı bir dünya bırakalım. Bu duygu ve düşüncelerle, bütün vatandaşlarımızın Dünya Su Günü'nü kutluyor, kuraklığın olmadığı sağlıklı ve huzurlu bir dünya temenni ediyorum.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (6)
Ottoman 2 yıl önce
Sudaki kireç sorunu ne olacak? banyo bataryaları kireçten akmıyor içimiz ne halde kimbilir?
düzceli 2 yıl önce
eski boruları bay kemal döşemiştir sizyenisini döşeyinki birileri köşeyidönsün
CAN 2 yıl önce
SAYIN BASKAN GECENSENE NE CEKDIKBE SU SORUNU NUSTERDIN MH LESI INKILAP SK: DE INSALAH BUSENE AYNISI OLMAZ OLURSA BEN VIN MUGLAYA GIDER
CAN 2 yıl önce
ALMANYA KÖLNDEN TATILE DÜZCEYE GELDIM NUSRETDIN MH: LESI INKILAP SK DEVAMLI SU KESINTISI BENDE TATILE 3 HAFDA ALANYAYA TATILDEN DÖNDÜM DEGISEN TEK BIR SEY YOK BENDE YALAH ALMANYAYA GERI GELDIM OH BE SU KESINTISI YOK
veli 2 yıl önce
bu işi daha önce yaşamış birilerine sorun bilgi edinin.hayırlı günler.
cash81 2 yıl önce
yav he he