banner851

banner614

BAŞKAN ÖZLÜ: SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

banner619

Düzce şehir merkezinde sık yaşanan ve halkı mağdur eden su kesintileri nedeniyle harekete geçen Düzce Belediyesi, acil çözüm olarak mevcut içme suyu rezervine ek saatte 200 ton su aktarımı sağlayan sistemi devreye soktu. Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, yaptığı açıklamada, geçmişi 40 yıla dayanan ve miadını dolduran borular nedeniyle kronikleşen su sorununa kalıcı çözüm getirmek için 100 Milyon TL’lik Alt Yapı Yenileme ve İsale Hattı Projesi’nin 90 gün içinde tamamlanacağını vurguladı. Proje hayata geçtiğinde Düzce’nin 40 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılanmış olacak.

banner846
Düzce 17.08.2020, 14:52
2433
BAŞKAN ÖZLÜ: SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ
banner844

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Uğur Suyu’nda inşa edilen yeni su alma yapısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Başkan Özlü, Düzce’de içme suyu rezervinde yaşanan düşüş ve su kesintilerinin, yeni isale hattı yapımına kadar ortadan kaldırıldığını belirtti.

Uğur Suyu’nda meydana gelen ve mevsimsel geçişlere bağlı olarak yaşanan debi azalması sonucu içme suyu hattında yaşanan basınç probleminin yol açtığı su kesintilerine acil şekilde çözüm bulduklarını ifade eden Başkan Özlü, geçtiğimiz günlerde faaliyete giren su alma yapısı hakkında bilgi verdi.

“Mevcut şebeke ömrünü tamamlamış bir sistem”

Mevcut içme suyu rezervine ek saatte 200 ton su aktarımı sağlayan sistemi anlatan Başkan Özlü, Düzce’nin içme suyu şebekesinin eski olması ve kaynaklarında meydana gelen debi düşmesi nedeniyle su kesintilerinin kronik hale geldiğini ifade ederek “İlimizin içme suyu alt yapı sisteminde ciddi deformeler var. Mevcut şebeke, 40 yıl önce yapılan, vana ve bağlantı noktaları bile unutulmuş, ömrünü tamamlamış bir sistem. Yüksek katlara su çıkmasını sağlamak için basınç artırımı yaptığımızda 40 yıllık borularda patlama meydana geliyor. Dolayısıyla bu sorunlara acil çözüm gerekti. Şimdi Uğur Suyu’nun farklı bir koluna su alma yapısı inşa ederek pompa koyduk. Bu sayede arıtma tesisimizde su seviyesinin kontrol altında olmasını sağladık, artık herhangi bir düşüş yaşanmayacağını öngörüyoruz.”

Yeni isale hattı 100 Milyon TL’lik bir proje

Düzce’nin içme suyu şebekesinin tamamen yenilenmesini öngören projenin rekor bir sürede tamamlanacağını da söyleyen Başkan Özlü, “Acil çözüm ile yeni bir su regülatörü, 6.7 KM  asbestli boruların değiştirilmesi ve yeni arıtma tesisini içeren bir yatırım yapıyoruz. Ayrıca bu konuda 100 Milyon TL’lik kalıcı çözüm Alt Yapı Yenileme ve İsale Hattı Projesi 90 gün içinde tamamlanacak. İlimizin 40 yıllık içme suyu ihtiyacını karşılayacak projemiz için hazırlıklarımızı tamamlıyoruz. Düzce’de su sorunu tamamen ortadan kalkacak” dedi.

Haber: C. Üstüner

Yorumlar (9)
Mrt 11 ay önce
Bu yıla kadar su sorunu yoktu bu sene ne oldu uğur deresi su akışı yıllardır aynı değişen şu değil gibi
Rasim erel 11 ay önce
Melen BARAJINDAN SU NİYE ALMIYORSUNUZ 12 MİLYON İNSANA SU GİDİYOR 300 BİN İNSAN İCİN BARAJDAM SU ALMIYON NE ANLAYIŞ NE MANTIK KİMİ KANDIRIYONUZ???
Esma 11 ay önce
Artani da İstanbul'a yollayin
Hamdi 11 ay önce
Baskan gunde 20 tl sigara parasi veripde belediyeye su parasi. Vermemek icin kiviran kac kisi var
Fuzuli 11 ay önce
Milletin azina oyalansin die bi haber caliyosunuz. 100 milyon ne demek farkinda degilsiniz heralde az atin az. Birakin 100 milyonu 10 milyon liralik bir tane yatirim solesinler secim zamani verdikleri sozleri tutsunlar. Bakandan baskan yaptik bir tane icraati yok yaziklar olsun ak partiye
Vatandaş 11 ay önce
Düzcenin suyu en son nokyadan yani denize döküldüğü yerden İstanbul'a gidiyor boş yorum yapmayın
Bekir bozkurt 11 ay önce
Düzce belediyesi resmen uyumus
Yamalı Pantalon 11 ay önce
Bakalım sizden sonra gelen nasıl bir çamur atacak bu projeye. Acaba yanlış mı yapılmış, yoksa çok mu para harcanmış diye...! Merakla bekliyoruz. Belkide yapılanı yıkacak biri gelir, olmaz değil.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
orta şiddetli yağmur