banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ: TESİS BU YIL BİTECEK”

Düzce'nin yıllardır süregelen çöp sorunu Hecinler'deki mevcut katı atık depolama tesisi alanına yapılacak geri dönüşüm özellikli fabrika ile çözüme kavuşuyor. Düzce İli Belediyeleri Katı Atık Birliği sorumluluğundaki girdisi çöp, çıktısı enerji, gübre ve kum olacak tesisin temeli bugün atıldı. 50 milyon liralık yatırım ile yaklaşık 100 kişinin istihdam edileceği fabrika tamamlandığın Düzce, Küçük Melen kenarındaki vahşi depolamadan kurtulacak.

Düzce 09.06.2020, 14:28
3288
BAŞKAN ÖZLÜ: TESİS BU YIL BİTECEK”
banner1032

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi önderliğinde ve Düzce İli Katı Atık Birliği'nin sorumluluğunda olacak Düzce'nin Hecinler bölgesinde bugün temeli atılan fabrikanın Türkiye'ye örnek bir sıfır atık tesisi olacağını ifade etti.

"Bizim oradaki halka sözümüz var"

Düzce’yi vahşi depolamadan kurtaracak olan modern geri dönüşüm özellikli katı atık tesisi konusunda önemli açıklamalarda bulunan Başkan Özlü, “Mevcut alana girdisi çöp, çıktısı enerji, gübre ve kum olan bir tesis kuruyoruz. Geçen sene çöp konusunda kesin ve kalıcı bir çözüm ürettik. Bu sene inşallah bir fabrika kuruyoruz ve bugün temeli atıldı. Bir fabrikamız olacak çöp ayrıştırma ve işleme tesisleri diyoruz buna.

Bizim oradaki halka sözümüz var. ‘Biz buraya çöp dökmeyeceğiz, burasını çöplük yapmayacağız biz bir entegre tesisi kuracağız’ diye sözümüz var. Biz girdisi çöp, çıktısı enerji, gübre ve kum olan bir tesis kuruyoruz. Kapalı bir tesis olacak ve burası bir üretim tesisi olacak. Yaklaşık 100 kişi çalışacak ve bu çalışacak insanları da o yöreden seçeceğiz, çalışma kolaylığı bakımından. Dolayısıyla bu sene Düzce’nin çöp sorununa kalıcı köklü bir çözüm uygulayacağız. Düzcemize hayırlı olsun.” dedi.

50 milyon liralık yatırım, 100 kişilik istihdam

Öte yandan Düzce Belediyesi ve Düzce İli Katı Atık Birliği'ne bağlı diğer belediyeler ve İl Özel İdaresi ile birlikte Sıfır Atık yaklaşımına uygun olarak kurulacak Kapalı Entegre Katı Atık Ayrıştırma, İşleme ve Enerji Üretim Fabrikası'nda çöpler kapalı alanda ayrıştırılarak işlenmesi planlanıyor. 50 milyon liralık yatırım ile yaklaşık 100 kişinin istihdam edileceği bir fabrika olarak faaliyet gösterecek bu tesiste tüm atıklar, en son teknoloji ile işlenecek.

Yorumlar (8)
Mamut 2 yıl önce
Helal başkan barajıda bitirecek siniz güzelim doğayı yok edeceksiniz insanlar yaşasın hayvanlar ölsün oleyyyy
Asabi 2 yıl önce
İnşallah yakmak sureti ile enerji elde etmezler. Hava zaten berbat!
Mahalle sakini 2 yıl önce
BAŞKAN .cedidiye Mh.Goksel skkda kimseye zarar vermeyen ÇÖP Konteynırlarini neden apartmanlarin balkonlarin dibine taşittin.Çöp Konteynirlari orada zarar cermiyor ama karsisindaki apartmanda oturan birinin göz zevkini bizuyordu.Bu kişi Belediyede Muhtarlar başkanliğinda calişan birinin çok yakini..Bunlari eski yerine alin.Bilhassa goksel sokakda oturulan balkonun dibine çekilen ..çöp baskani oturduğu ywrden ahkam kesmesin..
Aa 2 yıl önce
Şu 16 milyon TL ne oldu?
Birisi 2 yıl önce
Evet giden veya gittiği iddia edilen 15 veya 16 milyon...Nerde..Bulundu mu? Yoksa temel bununla mı atıldı?
Nurettin Tavus 2 yıl önce
Katı atık yatırımını alkışlıyorum.
Köylü 2 yıl önce
Bu köye iyi oldu hayirli olsun HECINLER
Yorumcu 2 yıl önce
Temel atildigiyla kalacaktir kesin
22
açık