banner851

banner955

BAŞSAVCI EMRE BİLGİLENDİRME YAPTI

Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre'nin Başkanlığından adli koordinasyon toplantısı yapıldı.

Düzce 15.10.2022, 15:00 15.10.2022, 13:50
439

Düzce Adliyesi konferans salonunda gerçekleştirilen adli koordinasyon toplantısına Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Baro Başkanı Taner Çakır, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kılıç, İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz ve diğer ilgililer katıldı.

Toplantıda konuşan Başsavcı Sayın Yasin Emre, soruşturmalar için adli kolluk görevlilerinin önemi ve soruşturma işlemlerinin zamanında etkin bir şekilde yapılması ile delillerin bir an evvel toplanmasının soruşturmanın hızlı bir şekilde tamamlanıp adaletin bir an evvel tecelli etmesine etkisine dikkat çekti.

Başsavcı Emre'nin konuşmasının ardından, soruşturmaların etkin ve hızlı yapılması amacıyla müracaat ve diğer bürolarda görevlendirilen savcılar ile jandarma ve emniyet müdürleri tarafından kolluk birimlerine büroların görev alanına giren suçlarla ilgili soruşturmanın niteliği ve mahiyeti çerçevesinde gördükleri eksiklikler, yapılması gereken iş ve işlemlerle ilgili bilgilendirmeler yapıldı.

Toplantı karşılıklı görüş alışverişinde bulunulmasıyla sona erdi.

banner844
Yorumlar (0)