banner851

banner614

BAYRAKTAR: “İSKİ YETKİLİSİ BANA TEHDİT MESAJI GÖNDERDİ…”

Verilen vaatlerin yerine getirilmemesi üzerine İSKİ ile Darıcı Mahallesi ve Sinirci Köyü Sakinleri karşı karşıya geldi. Darıcı Mahallesi Muhtarı Yavuz Bayraktar, İSKİ’nin çalışmalar nedeniyle bozuğu yolları yapmaması üzerine, yolu kapatarak çalışmaları durdurdu. Muhtar Bayraktar, yaşanan bu gelişmelerin ardından, İSKİ yetkilisinin kendisine tehdit mesajı attığını öne sürdü.

banner619
Düzce 26.07.2021, 13:54 26.07.2021, 16:18
5809

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) Düzce’de yürüttüğü Atık Su Projesi, çalışmaların devam ettiği mahalle ve köy sakinlerine verilen vaatlerin yerine getirilmemesi üzerine çalışmalar sekteye uğradı. Merkeze bağlı Darıcı Mahallesi ve Sinirci Köyü sakinleri, İSKİ’nin çalışmalarda bozduğu yolları tamir etmemesi üzerine, ayaklandı.

Bozulan yollarda aşırı derecede toz olması nedeniyle cam ve kapı açamadıklarını belirten Darıcı Mahallesi ve Sinirci Köyü halkı, her iki muhtarında kapısına dayandı. Bunun üzerine İSKİ’nin Düzce’deki yetkilileri ile görüştüklerini belirten Darıcı Mahallesi Muhtarı Yavuz Bayraktar, İSKİ yetkilisinin kendisine tehdit mesajı attığını savunarak, çalışmaları durdurma kararı aldıklarını söyledi.  

“İSKİ BİZİ MAĞDUR ETTİ…”

Daha önce İSKİ ile yaptıkları görüşmelerde, çalışmaların Kurban Bayramı’na kadar tamamlanacağını ve yolun asfaltlanacağı sözünü aldıklarını, ancak bugün kadar hiçbir şekilde kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını kaydeden Muhtar Bayraktan, “Biz maalesef bu Kurban Bayramında, düzgün bir bayram geçiremedik. İSKİ bizi çok mağdur etti. Atık Su Projesi ile ilgili bize geldiler, 1 yıl önce. Dediler ki; Darıcı Mahallesinden, Kaynaşlı ilçesine kadar olan kısmı ile ilgili çalışma yapacaklarını söylediler. Biz hizmet yapılsın istiyoruz, yalnız Ocak ayından beri kazdıkları yerlerin geriye kalan kısımlarında hiçbir şey yapamıyoruz. Bizim Sinirci Köyü Muhtarı ile beraber, gitmediğimiz yer de kalmadı. Bütün yetkilere bu konu ile ilgili şikâyetlerimizi dile getirdik. Ama İSKİ sürekli bizi atlatıyor. Bayrama kadar, yolu asfaltlayacakları yönünde söz vermişlerdi, ama asfaltlamadılar. Ben de bu yüzden çalışmaları durdurmak zorunda kaldım. Mahallemizde kimse pencere, cam ve kapı açamıyor, arabalar gidemiyor. Yani ben anlayamadım bu işi. Bir de İSKİ’nin buradaki yetkilileri, ben şikâyet ettiğim zaman bana tehdit içerikli mesaj gönderiyorlar. Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza kadar seslenmek istiyorum; İSKİ özellikle beni, mahalle halkı ile karşı karşıya getirdi. Vatandaşlarımızın evinin önüne giriş yok, her taraf toz” diye konuştu.

“İSKİ’NİN BİZE YAPTIĞI ZULÜM GÖRMEZEDEN GELİNİYOR”

Konuşmasının devamında İYİ Parti İSKİ Koordinatörü Ender Çakar’a da tepki gösteren Bayraktar, “Aydınpınar Caddesinden itibaren, bütün benim mahallemi kazıyorlar. Kazılıp, kapatılan bölgelerin asfaltı berbat bir durumda. İYİ Parti’nin İSKİ’nin koordinatörünü olduğunu söyleyen Ender Çakar diye bir vatandaş bizden özür diledi, ama bu sorunun devamını onlar bile getiremedi. Bilemiyorum, arkadaş nasıl bir Düzce sevdalısıysa, İSKİ’nin bize yaptığı zulmü görmezden geliyor. Artık bizim canımıza tak ettiği için çalışmaları durdurmak zorunda kaldık” şeklinde konuştu.

“İSKİ SÖZÜNÜ TUTANA KADAR ÇALIŞMALARA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Yürütülen çalışmalar nedeniyle köylerinde yol namına bir şey kalmadığını ifade eden Sinirci Köyü Muhtarı Muzaffer Demirel ise, İSKİ’nin kendilerine verdiği sözleri yerine getirene kadar çalışmalara izin vermeyeceklerini kaydetti.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (21)
Durumu bilen vatandaş 2 ay önce
Bu gün oradan geçtim gördüm ki asfalt bitmek üzere şimdi muhtar ben küfrettim tehtid ettim kötülük ettim de ondan yapıldı diyecek ama devlette devamlılık esastır. Kalp kırmanın bir anlamı olmadığının bir göstergesidir haberden öncede görmüştüm yapılmaya başlanmıştı şimdi de gördüm bitmeye de yaklaşmış. Sakin olmak ve olayları kanunlara uygun olarak çözmek en iyisi. Sabırlı davranmak en iyisi. Suhulet en iyisi. Yapılanın bila bedel yapıyon düzce için yapılan büyük bir yatırım büyük bir nemet olduğunu bilerek davranmak en doğrusu.
MUHTAR DEĞİL EŞKİYA 2 ay önce
İski atıksu hattı yapıyor. Bu proje o köylerin foseptiklerden kurtulmasını sağlayacak. Başka bir yerde olsa her türlü engel kaldırılır destek olunur. Bizim halkımız ise böyle seçtikleri çapsız muhtarlarla yapılan yatırıma engel olur tehdit eder. Muhtar değil eşkıya.
Yavuz Bayraktar 2 ay önce
Asfaltı ısıya göre dökücekler diyen arkadaş yorumlarım sana olucak. Muhtemelen iskinin taşöreni aksiyon yapının elemanısın herşeye vakıf olduğuna göre, o zaman yetkililerin yalanla dolanla beni nasıl oyaladıklarını biliyorsundur umarım.ayrıca ben bakıyorum hiç bir yerde böyle asfalt dökme işlemi yok Jcb le asfalt seriyorlar nasıl bir profesyonellik çok merak ediyorum.Karşılarındaki bizi çocuk falan sandınız hiç birşey bilmiyorlar sanıyorsunuz herhalde,size kolay gelsin size
Velioğlu 2 ay önce
Sinirci ve Darıcı'yı birbirine bağlayan yol bayramda berbattı.Bir mağduriyet olmasa muhtarlar, mahalle ve köy sakinleri neden İski ile uğraşsın..
DÜZCELİ 2 ay önce
DÜZCE İSKİ NİN SU HAVZASIDIR. BU KONU NE GETİRDİ NE GÖTÜRGÜ. ENİNE BOYUNA TARTIŞILMALIDIR.
Şampiyon 2 ay önce
Yeşil Düzcemizi İstanbul’a peşkeş çeken Mehmet keleş nerelerde bir bilene sorun Burası düzcemi İstanbul mu anlayamadıkkk
düzceli 2 ay önce
atıksu ve kanalizyasyon olmayan yakın köyler var .bırakında iski işini yapsın yollar asfatlanır
Yavuz Bayraktar 2 ay önce
Burda yorum yapan çok bilmiş gereksiz arkadaşlar. Siz ne biliyorunuzda yorum yapıyosunuz biz hakkımız olanı istiyoruz sadece bu.biz yolumuzun düzeltilmesini istiyoruz. Daha ilerisi yok vede buradan söz veriyorum çok bilen arkadaşlara, bana yalancı diyen arkadaşlara, yolumuz asfalt yapılmadan bu kazıyı halk olarak devam ettirmicez.halkın iradesinin üstünde bir irade varsa buyursun gelsin saygılar.
Vatandaş 2 ay önce
Yapılan çalışmalar özel bir şirketin kafasına göre yaptığı bir işse ve söylediğiniz gibi olmuşsa haklısınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın