banner851

banner955

BELEDİYENİN UYGULAMASINA YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI

Erdoğan Poyraz’ın işletmecisi olduğu ve Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından Yangın Merdiveni olmadığı gerekçe gösterilerek ruhsatı iptal edilen Hanedan Kafe ile ilgili Bolu İdare Mahkemesinden karar çıktı. Bolu İdare Mahkemesi, Düzce Belediyesi’nin uygulamasına ‘Yürütmeyi Durdurma Kararı’ verdi. Şimdi gözler Erdoğan Poyraz’ın eski ortağı olan AK Parti Belediye Meclis Üyesi Cihat İnan ile o dönemde Düzce Belediye Başkan Yardımcısı olan ağabeyi Sinan İnan’a çevrildi.

Düzce 26.08.2022, 18:46 27.08.2022, 15:21
8006

2021 yılının Mart ayında Düzce şehir merkezinde faaliyet gösteren ve Erdoğan Poyraz’ın sahibi olduğu Hanedan Kafe isimli işyerinin Düzce Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından, yangın merdiveni olmadığı gerekçesi ile ruhsatı iptal edilmişti.

Ruhsatın iptal edilmesinde eski ortağı AK Partili Düzce Belediye Meclis Üyesi Sinan İnan ile o dönemde Düzce Belediye Başkan Yardımcısı olan ağabeyi Sinan İnan’ı sorumlu tutan Erdoğan Poyraz, soluğu Bolu İdare Mahkemesinde aldı.

Mahkeme süreci devam ederken, dosya Arabuluculuk Daire Başkanlığına gönderildi. Tarafları uzlaştırmak için ise Arb. Av. Ali Dilber görevlendirildi. Av. Dilber, Tarafları uzlaştırmak için AK Partili Belediye Meclis Üyesi İnan ve Erdoğan Poyraz’ı ofisine davet etti. İnan, görüşme sırasında AK Parti Düzce Belediye Meclis Üyesi Bayram Ali Kubilay’ın da olduğu bir ortamda Erdoğan Poyraz’a küfür ve hakaret etmeye başladı. Bu duruma sinirlenen Poyraz ise, soluğu yeniden Düzce Adliyesi’nde aldı. Görülen davada, Mahkeme AK Partili Belediye Meclis Üyesi Sinan İnan’ı suçlu bularak, İnan’a idari para cezası verilmişti.  

İnan’a bir kötü haberde Bolu İdare Mahkemesi’nden

Düzce Belediyesi’nin ruhsat iptaline ilişkin Bolu İdare Mahkemesi’nde görülen davada ise karar çıktı. Yapılan incelemeler ve Erdoğan Poyraz’ın sunduğu belgeler sonucunda Bolu İdare Mahkemesi Düzce Belediyesi’nin uygulamasına yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Bu kararın ardından ise gözler, AK Partili Düzce Belediye Meclis Üyesi Cihat İnan ve o dönemde Düzce Belediye Başkan Yardımcısı olan ağabeyi Düzce Belediyesinde görevli Sinan İnan’a çevrildi.

Yorumlar (5)
Motorcu 1 ay önce
Hadi oranın yangın merdiveni yok peki yangın merdiveni olmayan binaya inşaat aşamasındayken kim ruhsat verdi neden
Kalemşör 1 ay önce
Sinan İnan ve Cihat İnan partiyi çok güzel kullanıyor,ticari emelleri için.Buna sayın Faruk Özlü'nün de göz yumup kayıtsız kalmasına ayrıca şaşıyorum.Bu iki kardeşin partiyle olan ilişkileri kesilmeli,makam sevdalısı Sinan inanın da belediyede su arıtma, mezarlıklar gibi alt birimlere kaydırılması yerinde bir karar olacaktır.
muzaffer çakmak 1 ay önce
YANGIN MERDİVENİ YOKSA ÇATIDAN NASIL KAÇILACAK.
BIRAKIN BU BOŞ İŞŞLERİ.
KAPATIN GİTSİN
Keskin 1 ay önce
Çok eski bir Ak partili olarak ben bile artık bunlardan iğrenmeye başladım.
Gerçek Düzceli 1 ay önce
Düzce, küçücük bir “çarşı”ya işte bu zihniyetten yıllardır sıkıştırıldı, kaldı. Düzce’yi Düzceliler düşünmüyorsa, Düzceliler böyle küçük hesaplarla birbirlerine düşüyorlarsa biz Düzcelilere de böyle sıkışık tıkışık Hindistan şehri gibi yaşamak düşüyo
29
açık