banner851

banner955

BİR DE TARİFE KOYMUŞ: YIKAMA 500 TL, DEFİN 300 TL

Koronavirüs nedeniyle tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 62 yaşındaki Keramettin Sarı’nın yakınlarından cenaze yıkamak ve defin için 800 TL aldığı iddia edilen gassal hakkında Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldı.

Düzce 08.09.2020, 16:36
9317
BİR DE TARİFE KOYMUŞ: YIKAMA 500 TL, DEFİN 300 TL

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybeden bir vatandaşın yakınlarından usulsüz şekilde para aldığı gerekçesiyle gassal hakkında soruşturma başlatıldı.

Edinilen bilgilere göre; Kaynaşlı’da yaşayan 62 yaşındaki Keramettin Sarı rahatsızlanması üzerine Düzce Atatürk Devlet Hastanesi’ne başvurdu. Koronavirüs belirtileri nedeniyle test yapılan Sarı’nın sonucu pozitif geldi. Hastanede tedavi altına alınan yaşlı adam durumunun ağırlaşması nedeniyle yoğun bakıma alındı ve bir süre sonra hayatını kaybetti.

Koronavirüsle savaşını kaybederek 62 yaşında hayata gözlerini yuman Keramettin Sarı’nın yakınları acı haberle yıkılırken, aile, defin öncesi cenazenin yıkanması için hastanede görevli gassalla görüştü. Bu görüşme sırasında iddiaya göre görevi cenaze yıkamak olan ve bunun için devletten para alan gassal cenaze sahiplerinden yıkama için 500 TL, defin için ise 300 TL istedi. Kayıplarının acısını yaşayan aile, düşünmeden bu parayı gassala verdi. Ancak daha sonra hastanelerdeki gassalların böyle bir para isteyemeyeceğini öğrenince soluğu İl Sağlık Müdürlüğü’nde alan Sarı’nın ailesi, kendilerinden haksız kazanç sağlayan hastane çalışanından şikayetçi oldu. Bunun üzerine gassal hakkında soruşturma başlatıldı.

Yorumlar (32)
osman 2 yıl önce
ayıp yahu hoca cenazeyi tek başına mı defnedecek. kimse yanaşmıyor. adam tutacak bu iş için.
düzceli 2 yıl önce
gassal eskiden beri olansa yapmıştır hastane idaresi ve müdürlük neyapacak göreceğiz
ÇILDIRAN ADAM 2 yıl önce
Vatandaşı gectim.. Devlet neden para veriyorki, bedava yapsın... Covidli, veremli, heptatitli hepsi bedava. Bedavaaaaa.. Kim hayatını riske atar covidli için? Fesatlar.
SAĞLIKÇI 2 yıl önce
HOCAYI BİLİYORUZ KAÇ SENEDİR BURDA .ÖZEL BİR İŞLEM VARDIR MUTLAKA. İLERİ GERİ KONUŞUP HAKKINA GİRMEYİNİZ. MİLLET KOVİTLİYİ YIKAMAZKEN HOCA HEPSİNİ YIKADI.
Kürşat Yılmaz 2 yıl önce
Korkmayın! Yorumu yayınlayın...
Yazdıklarım doğrudur; kendim dayımın cenazesinde yaşadım...
mihmandar 2 yıl önce
sağlık çalışanlarına devletin yaptığı ek ödemeyi, gassallara mevta yakınları mı yapsın diyorsun yani ?? Komik.
SAHIT OLAN BIRI 2 yıl önce
AILESI YALVARIYOR YARDIM ETMIYOR ODA DISARDAN YARDIM BIRINI BULUYOR O ADAM UCRET ALIYOR KENDI CENAZELERINE DOKUNMUYORLAR.GASHAL ALMIYOR.AYIPTIR
DR 2 yıl önce
ADAM TEK VE 24 SAATE TABI..AYRICA PARA ALMA DIYE BIR SEY YOK..KOVITLI HASTANIN MALZEMESI VS DISARIDAN GELIYOR..AYIPTIR YA BILMEDEN KONUSMAYIN.BU ADAM 24 SAAT HAZIR KITA YA
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık