BİR GRUP İŞÇİNİN HAKEDİŞ İSYANI!

Düzce Belediyesi'nden hak ettikleri ikramiye ve mesaileri uzun süredir alamamaktan yakınan bir grup işçi, "3 aydan beri mesaileri alamıyoruz. Her hafta sonu cumartesi-pazar çalışıyoruz. En az mesaisi olan 80-90 saattir. Yazık, günah." ifadelerini kullandı.

Düzce 25.11.2019, 11:32 26.11.2019, 10:55
5483

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün mali disiplin tedbirleri kapsamında ikramiye ve mesailerde yaptığı kesinti özellikle taşerondan kadroya geçen işçileri mağdur etti. 31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından geçen 2 bayramda ikramiyelerini alamayan belediye personeli, ayrıca hafta sonu çalıştırılmalarına karşılık, mesai işlenmediğini iddia etti. İsimlerinin açıklanmasını istemeyen bir grup işçi, haber merkezimize gönderdiği sitem dolu yazıda şu ifadeleri kullandı:

"Mesaiye gelmeyenlere tutanak tutluyor ama ödeme yok"

"Biz belediye personeli olarak 3 aydır mesailerimiz alamıyoruz. İki tane ikramiyemiz var içeride. İki bayram geçti, bayram harçlıklarını bile alamadık. Yani günü bile belli değil. Mesaiye gelmeyenlere tutanak tutluyor ama ödeme yapılmıyor."

"Faruk bey, 'Alınmayan bir ikramiye yok' dedi, ancak"

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'nün konuk olduğu Öncü TV'deki "Kitabın Ortasından" programında ikramiyeler konusunda yaptığı açıklamaları anımsatan işçiler, "Faruk bey, "Alınmayan bir ikramiye yok" dedi. Ancak taşeron işcilerin ikinci ikramiyesi doldu, verilmedi. 3 aydan beri mesaileri alamıyoruz. Her hafta sonu cumartesi-pazar çalışıyoruz. Maaş bordrosunu vermiyorlar, sigorta priminde verildi diye gösteriliyor ama verilmiyor. En az mesaisi olan 80-90 saattir. Yazık, günah."

"En düşük maaşı Düzce Belediyesi veriyor"

Düzce'deki belediyeler arasında en düşük maaşı alanın Düzce Belediyesi'nin taşeron işçileri olduğunu belirten tepkili çalışanlar, "Biz 2.200 lira alıyoruz. Çilimli Belediyesi bile 2.800 lira maaş veriyor. Bolu Belediyesi 3.700 lira maaş veriyor. Bunları geçelim 5 lira yemek parası işleniyor. Günlük 5 liraya kürek sallayan adam nerede yemek yiyecek? Bir tabldot yemek 14-15 lira." ifadelerini kullandı.

"Hafta sonları her müdürde araba var, hepsi ailesiyle gezmede"

Belediyede her şeyin göründüğü gibi olmadığına da işaret eden işçiler, "Müdürlerden arabalar alınmıştı. Sözde akşamları garajda duruyordu. Hafta sonları her müdürde araba var. Hepsi gezmede ailesiyle. Bir biz hakkımızı istiyoruz, fazlası onlar da kalsın. Bir de neymiş mesai yapmadan yazanlar varmış. Bu cumartesi-pazar çalışanların günahı ne?" diyerek yaşadıkları mağduriyete parmak bastı.

Bu açıklamalardan sonra şimdi gözler Düzce Belediyesi'nden gelecek açıklamaya çevrildi.

Yorumlar (53)
bilmis 1 yıl önce
Oy atarken herkes attı ama.
Sezgin 1 yıl önce
Fabrikada git sen çalış benim paramla borç ödemeye çalışmasın borcu bizmi yaptık bizim günahımız ne
Fatihe cevap 1 yıl önce
Adam olana çalışana her yerde ekmek var sende Bi sıkıntı varki iş bulamıyorsun fabrikada çalışsak burdan daha iyi maaş alırız saatimiz bile belli olur sekiz yıldan beri çalıştığımız işimi bırakalım zırt pırt işmi değiştirelim boş insan
ALIN TERİ 1 yıl önce
O FOTOGRAF ÇEKİP BOY BOY GÜLÜCÜK DAĞITAN DANIŞMAN TAYFASI SİZE SESLENİYORUM..HALİNİZ İYİ İŞÇİYİ DÜŞÜNMEYİN ALLAH SİZİDE BİRGÜN GÖRÜR MERAK ETMEYİN
Bak hele 1 yıl önce
Beğenmeyen buyursun gelsin. Özel sektör kucağını açmış sizi bekliyor nankörler. Utanma da yok memnuniyetsiz yaratıklar.
Düzceli Haluk 1 yıl önce
Gerçekten vasıflı sözü geçen biri olsaydı en kötü ihtimalle milletvekili olurdu. Kibirden başka bişey yok.yanındakilerede yazık edecek.Bakanken biraz sözü geçiyordu, büyük holdinglerden paraları alırım diye hesap etti ama olmadı.
SEÇİM DE GÖRÜŞÜRÜZ 1 yıl önce
AKP BİRDAHAKİ SEÇİMDE DÜZCEYİ BİRDAHA KAZANSINDA GÖRELİM MİLETE İHANETİN BEDELİ AĞIR OLCAK....
ADALET YOK 1 yıl önce
HERKES TANIDIGIYLA GIRMIS BELEDIYEYE KIM KIME HESAP SORCAK SORMASINDIYE HERKES KENDI ADAMINI ALMIS HESAP SORAN OLMAZ AT KOŞTURUN DUVARA TOSLAYANAKADAR .TOS TAN SONRASI MİLLETE GÜNAYDIN OLUR AMA DERS ALAN YİNE OLMAZ BU KADAR ESKİ TARİHİ OLUPTA DERS ALMAYAN YİNE BİZİM MİLETİMİZ ŞİMDİ CEREMESİNİ ÇEKİN USLU USLU. ŞİKAYET YOK....
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11°
parçalı az bulutlu