banner851

banner614

BU OYUNA GELMEYİN…

Dolandırıcıların Düzce Belediyesi’nin ismini alet ederek iş arayan vatandaşların umutlarını sömürme oyunu bir kez daha deşifre oldu. Düzce Belediyesi, iş vaadiyle vatandaşların cebine göz dikenlere karşı uyardı.

banner619
Düzce 05.10.2021, 19:15 05.10.2021, 18:44
3340
BU OYUNA GELMEYİN…

1.5 yılı aşkın süredir devam eden koronavirüs salgını nedeni ile ekonomik dar boğazdan geçen vatandaşın cebine göz diken dolandırıcıların oyunları bitmiyor. Dolandırıcılar bir kez daha Düzce Belediyesi’nin adını kirli oyunlarına alet ederek iş bulma umuduyla her fırsatı değerlendiren vatandaşları hedef aldı.

Sosyal medya hesapları üzerinden Düzce Belediyesi’ne personel arandığına yönelik sahte iş ilanı yayan dolandırıcılar bir umut ilana başvuranlardan dosya masrafı adı altında ücret talep etmeye başladı. Kirli işe kalkışan şahıs ya da şahıslar hakkında Düzce Belediyesi suç duyurusunda bulunurken Düzceliler de dikkatli, olmaları konusunda uyarıldı.

Konuyla ilgili belediyeden yapılan açıklamada, “Son günlerde sözde iş ilanları ile kurumumuz adına vatandaşlardan para talep edildiği tespit edilmiştir. Düzce Belediyesi’nin herhangi bir sebeple vatandaşlardan para ve benzeri taleplerin söz konusu olmayacağı gibi, bahsi geçen sözde ilanlar da gerçek dışıdır. Düzce Belediyesi olarak hiçbir sosyal platformda iş ilanımız bulunmamaktadır. Belediye olarak sadece İşkur ile ortaklaşa yürüttüğümüz İş Kulübü üzerinden vatandaşlarımıza iş olanakları hakkında bilgilendirmeler yapmaktayız. Vatandaşlarımızı, insanların duygularını sömüren dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda bir kez daha uyarıyor ve dikkatli olmalarını istiyoruz.” denildi.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (2)
Düzce halkı 1 hafta önce
Şu merkezin halini görüyorsuz demi haşkta alışmış böyle yaşamaya boluya bak sakaryaya bak hiç bozuk yapım aşamasında olan bişey varmı düzcede kim gelirse bana yapıyor bozuyor düzcenin merkezinde neresi düzgün neresi yapılı her yer bozuk yollar kaldırımlar demirler sağ sol her yer kapalı geçiş yok her yer ters yon
İdarenin görevi nedir? 1 hafta önce
İdarenin görevi uyarmak mıdır, yoksa suçu önlemek, eğer oluşmuşsa derhal caydırıcı bir yaptırım uygulamak, madurun zararını tazmin etmek ya da ettirmek ve yeniden oluşmaması için her türlü önlemi almak mı?