banner851

banner614

BULVARLARDA IHLAMUR ESİNTİSİ

banner619

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri şehir merkezindeki bulvarlarda ıhlamur ve süs armudu ağaçlarını toprakla buluşturdu. Dikilen ağaçlar hem şehre hem güzellik hem de hoş koku katacak.

banner846
Düzce 28.03.2020, 17:05
2249
BULVARLARDA IHLAMUR ESİNTİSİ
banner844

Düzce Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ile mücadele ederken bir yandan da il genelinde başlatmış olduğu çalışmalara devam ediyor. Bu kapsamda Düzce’de şehrin kokusunu ve görüntüsünü güzelleştirmek için ıhlamur ve süs armudu ağaçları dikildi.

Düzce Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, şehri ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmaları kapsamında alt yapı ve üst yapı düzenlemesi biten Alparslan Türkeş Bulvarı'na 71 adet süs armudu, Nezih Tütüncüoğlu orta refüje 55 adet süs armudu ve Rasim Bedir Bulvarı'na 88 adet ıhlamur ağacı olmak üzere toplamda 214 ağacı toprakla buluşturdu.

Yoğun bir şekilde çalışmalarını tamamlayan ekipler, "Dikilen ağaçların ekolojik denge açısından önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, şehrin estetiğine ve güzelliğine kimlik kazandırmanın yanın da şehrin hoş kokusuyla da akıllarda kalmasını arzuluyoruz." açıklamasında bulundu.

Yorumlar (7)
Düzceli 1 yıl önce
Düzceyi bilmeyen ist dan ithal müdür olursa böyle olur.Bir caddeye ıhlamur sayısı fazla hasta olanlar var.Ne bekliyozki bşk yrd asli görevini bırakan doktor kötü günlerde bile geri dönmedi deha ne denir bu adama,biri ithal md zavallı belediye yazık.
yorumcu 1 yıl önce
düzcede bu kadar alerji hastası varken ıhlamur ağacı nasıl bir seçimdir, anlamak mümkün değil
Motorcu 1 yıl önce
Kaldırım üzerine ağaç dikme saçmalığından bi vazgeçmediniz yürünmüyor kaldırımlarda ağaç ve direklerden
Cem 1 yıl önce
Tüm emeği geçenlere teşekkürler ediyorum.. gerçekten şehrim ıhlamur çiçek koksun
Rasim betir sakini 1 yıl önce
Bunları diktinizde Evin önündeki canlı ağaçları neden kırarak yerinden çıkardınız bunları sağlıklı bir şekilde çıkartıp başka yere dikseniz daha mantıklı olurdu 88 adet ağacı boş yere heba ettiniz.
Mlht 1 yıl önce
Bence duzce belediyesi agac dikerken alerjik ve astimi olan insanlarida dusunmesi gerekiyor .Ihlamur yanlis secim
Yeppa 1 yıl önce
Kesilen asırlık ağaçların yerine kesti baktı bir umut yok yerine bunları koyalım puta çeviriniz merkezi
23°
parçalı az bulutlu