banner851

banner955

“CEFAKAR ÖĞRETMENLERİMİZ KUTSAL BİR GÖREV YAPIYOR”

Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Eğitim-Sen Düzce Şubesi’nin yeni yönetimi tanışma kahvaltısında basınla bir araya geldi. Yaptığı açıklamada, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutlayacaklarını belirten sendikanın Düzce Şubesi Başkan Hasan Yeşilyurt, cefakar öğretmenlerin, kutsal bir görev ifa ettiğini vurguladı ve tüm eğitimcilerin gününü kutladı.

Düzce 23.11.2021, 14:00 23.11.2021, 18:36
1192

14 Kasım tarihinde yapılan kongrenin ardından göreve seçilen Türk Eğitim-Sen Düzce Şubesi’nin yeni yönetim kurulu üyeleri hem tanışma hem de 24 Kasım Öğretmenle Günü dolayısıyla basınla buluştu. Düzce Öğretmen Evi’nde düzenlenen kahvaltı organizasyonuna, Türk Eğitim-Sen Düzce Şubesi Başkanı Hasan Yeşilyurt ile Başkan Yardımcıları İsmail Çakır, Murat Gök, Okan Şengül, Muhammet Gölcür, Fikret Ün ve Hayri Dursun ev sahipliği yaptı.

Keyifli geçen sohbetin sonunda kameraların karşısına geçerek 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle açıklamalarda bulunan Şube Başkanı Yeşilyurt, tarihin her döneminde büyük zorluklara maruz kalan bir toplumun sağlam temeller üzerine yeniden inşası için cefakar öğretmenlerin, vatan topraklarının her noktasında en zor görevlerden birini yürüttüğünü vurguladı.

“ŞEHİT DÜŞEN ÖĞRETMENLERİMİZE RAHMET DİLİYORUZ”

“Yeri geldiğinde yürütmekte olduğu kutsal görevi için canını dahi feda eden cefakar ve fedakar öğretmenlerimiz…” diyerek meslektaşlarına seslenen Türk Eğitim-Sen Düzce Şubesi Başkanı Hasan Yeşilyurt, sözlerini şöyle sürdürdü: "’İlim Çin'de bile olsa gidiniz.’ diyen yüce bir peygamberin ümmeti, "Eğitimdir ki, bir milleti ya özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder. Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden yoksun bir millet henüz millet adını almak kabiliyetini kazanmamıştır. Ona basit bir kitle denir, millet denemez." diyen dünyaya nizam vermiş Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün izinden giden eğitim neferleri olarak bu yüce mesleği icra eden arkadaşlarıma selam, saygı ve hürmetlerimizi iletiyorum.

Bu vatan uğruna şehit düşmüş ve ahirete intikal etmiş öğretmenlerimize rahmet diliyor; tüm varlığıyla evlatlarımıza hizmet etmiş emekleri öğretmenlerimize saygı ve hürmetlerimi iletiyor, görevi başında olan öğretmen arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Türk Eğitim Sen ailesi olarak bu ulvi görevi yürüten, gönlümüzde çok müstesna bir yeri olan öğretmenlerimizin ve tüm eğitim çalışanlarımızın maddi ve manevi anlamda her daim yanlarında olacağımızı kararlı bir şekilde vurgulamak istiyorum. Bu vesileyle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü canı gönülden kutluyor; her birine ayrı ayrı selam, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

ÖĞRETMENLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Şube Başkanı Hasan Yeşilyurt, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir dizi kutlama etkinliği de düzenleyeceklerini kaydederek, yapılacak etkinlikleri şöyle sıraladı: “24 Kasım Öğretmenler Günü’nü bir haftaya yayarak, bir dizi etkinliklerle kutlayacağız. Öncelikle, farkındalık oluşturmak için billboardlarla, Öğretmenler Günün kutlayan mesajlar yer alacak. Okulların öğretmenler odasına çiçek yolluyoruz. Yakında kaybettiğimizi rahmetli öğretmenlerimizin ailelerini ziyaret edeceğiz. Emekli olmuş öğretmenler için bir yemek tertip edeceğiz. Çünkü, tüm öğretmenlerimiz bunu hak ediyor.”

HABER: Harun Can ŞERBETÇİ

banner844
Yorumlar (1)
tankut 1 yıl önce
ücretli öğretmenlik diye bir öğretmenlik şekli var. sayın sendikacıların bilgisine arz olunur
Yeni Sayımız