banner851

banner614

DİLBER AÇIKLAMALARDA BULUNDU

banner619

HUDER Düzce Şubesi Başkanı Avukat Arabulucu Ali Dilber, yeni adli yılının tüm ülkeye hayırlı olmasını diledi. Dilber, yeni adli yıl açılışında bazı konular hakkında da isteklerde bulundu. Dilber açıklamasında “KDV oranında düzenleme yapılmalı” ifadelerinde bulundu.

banner846
Düzce 02.09.2019, 14:27 02.09.2019, 18:30
1214
banner844

HUDER Düzce Şubesi Başkanı Avukat Arabulucu Ali Dilber, yeni adli yıl açılışıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Dilber, Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan yargı reformu strateji belgesi içerisinde vatandaşları ve yargıyı ilgilendirecek bazı düzenlemeler yapılamasını isteyerek “Hukuk alanında avukatlık mesleğini yapmak isteyenler için giriş sınavı getirilmelidir. Avukat adaylarının bilgisini ölçecek bir sınav olmalıdır. Bu sınav olduğunda hukuk fakültelerinin eğitim seviyesi artacaktır” dedi.

“KDV oranında düzenleme yapılmalı”

Dilber, avukatlık hizmetinde alınan yüzde 18’lik KDV’nin vatandaşları zor durumda bıraktığına dikkat çekerek “Avukatlık hizmetinde KDV oranı çok yüksek olup mutlaka yüzde18 den, yüzde 8`e indirilmelidir. yüzde 18 KDV oranı hiçbir meslekte kalmamıştır. Meslektaşlarımızın büyük özveri ile yürüttükleri CMK hizmetinin devam edebilmesi için gerekli yasal düzenlemelerin bir an önce yapılması gerekir” dedi.

“Bağımsız yargının güvencesi avukatlardır”

HUDER Başkanı Dilber, adil yargılamanın ve bağımsız yargının güvencesinin savunma ve avukatlar olduğunu dile getirerek şunları söyledi:

 "Biz, Avukatlar olarak bağımsız ve adil yargının, hukukun üstünlüğünün, insan haklarına saygının, hakkın ve adaletin tarafındayız. Yeni adli yılda en önemli görevimiz, ülkemize, demokrasimize, hukukun üstünlüğüne, yargı bağımsızlığına, adil yargılanma hakkına, hukuk devletine, insan haklarına ve savunma hakkına sonuna kadar sahip çıkmaktır. Yeni Adli Yılın, ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyor, hukuki güvenliğe, hızlı, adil, bağımsız ve tarafsız bir yargıya vesile olmasını temenni ediyorum. Adaletin tesisi için fedakarca görev yapan, başta yargının asli kurucu unsuru olan değerli Avukat meslektaşlarım, saygıdeğer hakim ve savcılarımız olmak üzere, tüm yargı çalışanlarımıza görevlerinde başarılar diliyorum. Görevi başında ya da görevinden ötürü Şehit olan tüm meslektaşlarımızı, yargı mensuplarımızı rahmetle ve minnetle anıyorum." 

Yorumlar (6)
kdv 2 yıl önce
duyanda her davadan sonra fatura kestiğinizi zanneder.resmi kurum ve özel kurumlar hariç kime fatura kesiyor avukatlar ?
ESNAF 2 yıl önce
biz veriyoruzya 18 kdv sen verincemi olmuyor
Vatandaş 2 yıl önce
Hoooppp,vuruş karış diyoruz,ne oldu diyoruz
Hakkı yenen 2 yıl önce
Insan haklarını yerken bile bile insan hakkına girerken sahip çıkmış oluyorsunuz yani çok komiksiniz!
Osman 2 yıl önce
Bir tek bu adammi var avukat olarak acaba nereye aday sanki Adam heryere nobetci aday
Sinan 2 yıl önce
Bunu diyen avukata bak.hem mafya avukatı olcaksin.hem akp belediyesinde.iş yapacaksın.senmisin bagımsız