banner851

banner614

DÜZCE BELEDİYESİ ÜCRETSİZ MASKE DAĞITTI

banner619

Düzce Belediyesi, koronavirüs mücadelesi kapsamında Düzce’de muhtarlıklar, resmi kurumlar ve vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yaptı. Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, “Hedefimiz günde 10 bin maske üretmek.” dedi.

banner846
Düzce 18.04.2020, 10:55 18.04.2020, 12:20
2198
DÜZCE BELEDİYESİ ÜCRETSİZ MASKE DAĞITTI
banner844

Düzce Belediyesi, tüm dünyada küresel bir kriz haline gelen ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından “Pandemi” olarak kabul edilen Yeni Tip (Covid – 19) salgını ile mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Düzce’de de vaka sayısı her geçen gün hızla artarken, salgına karşı vatandaşların maske ihtiyacı ortaya çıkmıştı. Bunun üzerine harekete geçen Düzce Belediyesi de Belediye Meslek Edindirme Kursları (BELMEK) aracılığı ile maske imalatına başladı.

“Hedefimiz günde 10 bin maske…”

BELMEK kurslarında üretilen maskeler, dün muhtarlıklar, resmi kurumlar ve vatandaşlara ücretsiz dağıtıldı. Konu ile ilgili açıklama yapan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Cengiz Tuncer, hedeflerinin BELMEK aracılığı ile günde 10 bin maske üretmek olduğunu söyledi.

Tuncer açıklamasında, “Düzce Belediyesi olarak toplu taşıma araçlarında, kurum binalarımızda maskesi olmayan tüm hemşehrilerimize maske temini sağladık. 56 mahalle muhtarlığına gönderdiğimiz maskeler ile acil ihtiyaç duyulması halinde sıkıntı yaşanmaması için gerekli tedbirleri aldık.

Önümüzdeki hafta içerisinde de Sayın Faruk Özlü'nün liderliğinde hayata geçirilecek proje ile Düzce Belediyesi olarak günde 10 bin maske üretimi yapacağız.” dedi.

Özlü: Bugüne kadar 48 bin 500 adet maske dağıttık

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü ise, “Bugüne kadar vatandaşlarımıza 48 bin 500 adet maske dağıttık. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz tesis ile önümüzdeki haftadan itibaren günlük 10 bin adet üretim kapasitesine ulaşacağız. Destekleri için Düzce Valiliği ve TB SEWTECH TURKEY'e teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Yorumlar (22)
Düzce li 1 yıl önce
Fotoğraf çektiricek kadar dagıtıyorlar. Sadece reklam ve siyaset. Neden muhtarlar kapı kapı gezip dağıtmıyor?seçimlerde geziyorlar
Ayarsiz 1 yıl önce
Merkezde oturuyoruz maske görmedik ve eczanelere gittimizde maske için yasak diyorlar satışını Allah aşkına ne ilaçlama var düzcede sanki salgın sadece anıttın orda mi var herşey bir noktada bizdemi evden çıkalım meydanlarda gezelim maske için evde kalda ama meydanlar yaşlı ve gençlerle dolu hurdacılar sokaklarda nerde belediye denetim markada gidiyorsun maske yok biri artık buna el atsın evde kal demekle olmuyor denetimse yasaksa Tm yapılmalı denetleyen kimseyide görmedim marketlerde
Nurettin arslan 1 yıl önce
Bizler konutlarda yaşıyoruz bizlerede maske gelmedi bizler ve cevremdekiler parayla alıyorux
Nurettin arslan 1 yıl önce
Bizler konutlarda yaşıyoruz bizlerede maske gelmedi bizler ve cevremdekiler parayla alıyorux
Düzceli 1 yıl önce
Doktor doktor hava cıva işlerini bırak Akçakoca,Cumayeri beledileri kadar olamadınız konutlarda otobüs güzergahlarını ilaçla yıkatmayı planlayın Düzce hastane kervan arasından ibaret değil.Parkbahçe elemanları bağlantı yolundan başka yerde çalışmazmı
Srdr 1 yıl önce
Biz gormedik almadik diyenler degil biz gorduk aldik diyen kać kişi var ?
Fatih mahallesi 1 yıl önce
İstanbul yolu üzeri Küçük melene varmadan bir mahalle var, ismi Fatih mahallesi. Bu mahalleden ya belediyenin haberi yok, yada mahallenin muhtarı yok.
Memleketli 1 yıl önce
Bugün kiremit ocagı mah muhtarı geldi maske dagıtıyordu bizede verirmisiniz dedim yaslılara veriyoruz dedi bende 42 yasında vekronik engellioşdygumu üstelik engelli raporumu gösterebilecegimi söyledim ve sordum yaslıların dısarı cıkma yasagı var neden maskeleri şhtiyac sahiplerine vermiyorsunuz diye muhtar ardına bakmadan coktı gitti bize sanırım maske istikakı yok olsun varsın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
17°
parçalı az bulutlu