banner851

banner614

DÜZCE TURİZMDE SINIF ATLAYACAK

banner619

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, 15-21 Nisan Turizm Haftası’nı kutladı. Sosyal medya hesabından Düzce’nin doğal ve tarihi güzelliklerini içeren bir video paylaşarak tüm Türkiye’yi “Sizleri ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” ifadeleriyle Düzce’ye davet etti.

banner846
Düzce 17.04.2021, 16:05 17.04.2021, 15:58
2690
banner844

Dillere destan doğal güzellikleriyle yayla, doğa ve deniz turizmi bakımından bölgenin parlayan yıldızı olan Düzce, artık tarih turizmiyle de adını duyuracak.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, göreve gelir gelmez Batı Karadeniz’in tek antik kenti olan Prusias Ad Hypium Antik Kenti’nin turizme kazandırılması için kolları sıvamıştı.

KONURALP’TE ÇALIŞMALAR DÖRT KOLDAN SÜRÜYOR

Tarihi 2 bin 300 yıl öncesine kadar uzanan ve içinde bulundurduğu antik tiyatro, su kemerleri ve diğer tarihi değerleriyle yıllardır ilgisiz bir şekilde kaderine terk edilmiş olan bölgenin gün yüzüne çıkarılarak turizme kazandırılması için çalışmalar aralıksız şekilde devam ediyor. Bir yandan da asırlık Konuralp evlerinin restorasyon işlemlerinin yapılması için hazırlanan proje, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan hibe almaya hak kazandı.

Özlü liderliğinde Düzce turizmine tarihsel anlamda yeni bir boyut kazandırmak için Konuralp’in tarihi dokusunun canlandırılarak ülke ve dünya turizmine kazandırılması çalışmalar dört koldan sürüyor.

‘SİZLERİ DÜZCE’MİZDE AĞIRLAMAYI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUZ’

Başkan Özlü, mesaisinin önemli kısmını harcadığı turizm sektöründe çalışanların 15-21 Nisan Turizm Haftası’nı “Her köşesi ayrı güzelliklerle dolu memleketimden görüntülerle birlikte turizm alanında emek veren tüm sektör çalışanlarının Turizm Haftası'nı tebrik ediyorum” sözleriyle kutladı. Sosyal medya hesabından Düzce’nin doğal ve tarihi güzelliklerini içeren “Düzce’de nerelere gitmeli?” başlıklı bir video paylaşan Özlü, “Sizleri Düzce'mizin tarihi ve turistik yerlerinde ağırlamayı dört gözle bekliyoruz” sözleriyle tüm Türkiye’yi Düzce’ye davet etti.

2021 DÜZCE TURİZM YILI

Öte yandan 2021’in ‘Düzce Turizm Yılı’ ilan edilmesiyle Valilik, belediyeler ve STK’ların yapacağı çalışmalarla Düzce’nin turizmde sınıf atlayarak hak ettiği noktaya doğru emin adımlarla ilerlemesi hedefleniyor.

HABER: Mehmet GÜNESEN

Yorumlar (15)
ESKİ MHP Lİ 3 ay önce
hep aynı boş laflar
Vatandaş 3 ay önce
Oraya "bunu düzce halkından trafik cezası adı altında aldığımız haraçlarla sağlayacağız" diye de not düşseymiş.
Zuhal topuz 3 ay önce
Beş paralık bır parkımız vardı yıktınız insanlar özellikle yaşlılar oturup dinleniyordu her yerde köpekler egemenlik kurmuşlar bunun gibi bir dürü şey sayılabilir siz kendi insanlarınıza değer vermiyorsunuz ki insanlar ne için gelsinler
Metin 3 ay önce
Herkez işine baksın, kimseyi beklediğimiz falan yok. Ne kadar çok seviyorsunuz pazarlama işlerini. Yolları düzeltin.
Kkk 3 ay önce
Afganli azginlarmi turist yada arap multecilermi turist..Sayenizde ulkesinde beleşe yaşamak isteyenlerin hepsi Tüekiyede beleş yaşayip üremek pesinde..
Kkkk 3 ay önce
Senn bu sehre şehir demek icin 10 şahit lazim.Ķopeklerden gecilmiyor.Ulaşim rezalet..Necip Guney sokagin üstundeki durak ram fıkralik..Pazwr yeri uluslararasi yolun öbır tarafi..çok komiksiniz.
Baskana 3 ay önce
Bi ulasimi duzenleyemediniz.Insanlar nefret etti o minubuslerden..Neyi becereceksiniz.Turliyede turizm durma noktasinda sen neden bahsediyon..
Yeşil Düzceli 3 ay önce
Sizin sayenizde sadece Göçmen patlaması oldu.Ülkenin sınırları yol geçen hanı ipini koparan sayenizde ülkeye ve Düzce ye de doldu. Ayrıca sizin Turist diye bakdığınız Araplar ise gelmez olsunlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın