banner614

DÜZCE VALİLİĞİ HAREKETE GEÇTİ

banner619

Öncü Haber’in gündeme getirdiği Hamidiye Mahallesi’nde yaşayan ve yardıma muhtaç olan aile için Düzce Valiliği harekete geçti. Aileye bugün gıda yardımı yapan Valilik, nakit yardım başvurusunun ise Vakıf Mütevelli Heyeti'nce değerlendirilmeye alındığını bildirdi.

banner846
Düzce 21.04.2020, 16:45 21.04.2020, 17:05
6158
banner844

Öncü Haber’in gündeme getirdiği Hamidiye Mahallesi’nde yaşayan ve yardıma muhtaç olan aile için sevindirici haber Düzce Valiliği’nden geldi.

Tek kızı ile yaşam mücadelesi veren Kibar Bam için harekete geçen Düzce Valiliği , bugün aileye gıda yardımında bulundu. Ayrıca ailenin nakit yardım başvurusu için ise Vakıf Mütevelli Heyeti'nce değerlendirilmeye alındığı belirtildi.

Düzce Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada şunlar aktarıldı:

 “İlimiz yerel medya kuruluşlarında yer alan "Hamidiye Mahallesi'nde Aile Dramı" başlıklı haberlerle ilgili olarak;

İlimiz Merkez Hamidiye Mahallesi'nde ikamet eden Kibar BAM'ın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nda dosyası mevcut olmakla birlikte, 2018 yılından itibaren herhangi bir yardım başvurusu bulunmamaktadır. Adı geçenin mahallinde yapılan inceleme neticesinde, kendilerine ait evde kızı ile birlikte ikamet ettiği, kendisinin Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan 918 TL, kızının ise 459 TL maaş aldığı tespit edilmiştir. Aileye 21.04.2020 tarihinde gıda yardımı yapılmış olup, nakit yardım başvurusu ise Vakıf Mütevelli Heyeti'nce değerlendirilmeye alınmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Yorumlar (4)
Duzceli 1 yıl önce
Yardım etmek istiyorum ama nasıl ulaşım saglarim yardim cı olurmusunuz
memursenli 1 yıl önce
kızıyla birlikte aldıkları 1.300 tl faturalarına yetmez...Analamdığıım şey şu ki:Sizin fakirlik kavramınız nedir?1.300tl. geliri olan bu devirde bal gibi fakir ve yardıma muhtaçtır...NOKTA..
Mustafa kalıcı 1 yıl önce
Eyyyyy demet evler muhtarı senin mahalende fakir fukara yokmu sen neden mahalene yardım toplamıyorsun yakışıyormu sana böle yayıpta oturmak
helal olsun devletimize.. 1 yıl önce
ilk haber ile valilik tespitleri arasında fark olmamalı. haber yapmış olmak için haber yapmayınız, insanların vicdanını rahatsız etmetin bedavadan...
20°
açık