banner614

DÜZCE’DE AİLE DRAMI YAŞANIYOR

banner619

Eşinden ayrı yaşayan 2 çocuk annesi Yıldız İşcen'in, faturasını ödeyemediği için doğalgazı kesildi. 2 Aydır elektrikli soba üzerinde yemek pişirdiğini söyleyen İşcen, yetkililerin kendisine yardım elini uzatmasını istiyor.

banner846
Düzce 05.04.2020, 12:30 05.04.2020, 15:29
15469
banner844

Düzce Karaca Mahallesinde aile dramı yaşanıyor. Şiddet gördüğü için eşinin uzaklaştırma cezası aldığını ve 3 aydır ayrı yaşadıklarını belirten 2 Çocuk annesi Yıldız İşcen, faturasını ödeyemediği için doğalgazının kesildiğini söyledi.

2 ve 6 yaşlarında ki çocukları ile soğukta yaşadığını, yemeklerini ise elektrikli sobanın üzerinde pişirdiklerini ifade eden İşcen, “Çok mağduruz. Ekmek alacak paramız bile yok. Çocuklarımla ortada kaldım. Doğalgaz faturasını ödeyemediğim için, gazı kestiler. 2 Çocuğumla soğukta oturmak zorunda kaldık” dedi.

“YETKİLİLERDEN YARDIM TALEP EDİYORUM”

Düzceli yetkililerden yardım talep ettiklerini ifade eden İşcen, “Daha önce Düzce Valiliği Sosyal Yardımlaşmaya başvurdum. Bana 500 TL Yardım parası verdiler. Daha sonra tekrar gittim çocuklarım için, ama yardım etmediler. Ben çocuklarım için yetkililerden yardım talep ediyorum. Ne olursunuz duysunlar sesimizi” diye konuştu.

Zor durumdaki aileye yardım etmek isteyen vatandaşlar Öncü Haber Merkezi ( 0380 524 09 05) veya Öncü Haber WhatsApp İhbar Hattını ( 0542 767 1881) arayarak bilgi alabilir.

Yorumlar (43)
Tahir öztürk 1 yıl önce
Düzcede devlet yokmu iki çocuk bir kadına bakamiyormu,devletin bir öğün yediği yemekle o aile bir ay doyar
yorum beğenmeyenler 1 yıl önce
yorumları beğenmiyenlere sesleniyorum.Nesini beğenmediniz acaba..
Emre U. 1 yıl önce
Bunların bilgilendirmeniz gayet güzel lakin İletişim bilgilerini paylaşırsanız aile için daha faydalı olacak ve bizde elimizden gelen yardımı yapmaya gayret göstereceğiz.
Valilik 1 yıl önce
Simdi valiligin acikladigi yapilan nakit ve gida yardimlarimi yalan ,bu kadinin soylediklerimi? Valilik aciklama yapti konu ile ilgili
DÜZCELİ 1 yıl önce
Havada uçan TÜRKİYE manzara meydanda. Önce İNSAN.
Yorumcu 1 yıl önce
Toplanan yardimlar yine sahiplerine verilmiyor malesef.yahu devletin kosmasi gereken yrrde vatandas kosuyor ama yine vatandas yararlanamiyor.Cildirmak uzereyim
Bahadir 1 yıl önce
Valilik 21 Ocak itibariyle 6400 TL yardım yapıldığını söylemiş haberde. Ama 5 Nisan tarihli haberiniz de yıldız hanımın kendisine yardım alamayacağını söylüyor. Hangisi doğru? Siz öncü haber olarak bunun doğruluğunu araştırdınız mı?
Fahri Yeşilyurt 1 yıl önce
Selamlar
Almanyada yaşayan bir düzceliyim Aileye nasıl ulaşabilirim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
14°
kapalı